Archiwum

Pielgrzymka na stulecie

W dniach 24-26 kwietnia 2020 Fundacja Jana Pawła II organizuje w Rzymie uroczystości upamiętniające 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. 26 kwietnia 2020 w Bazylice św. Piotra o godz. 9:00 odbędzie się Eucharystia, którą odprawi ks.(…)

więcej

Wypominki

W naszym kościele odprawiane są wypominki roczne i oktawalne. WYPOMINKI ROCZNE są w każdą niedzielę, w dwóch częściach: pierwsza część przed Mszą św. o godz. 9.00 i druga przed Mszą św. o godz. 10.30. Osoby zamawiające(…)

więcej

Spotkanie po pielgrzymce

Uczestników pielgrzymki parafialnej do Włoch zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 13 października o godz. 17.00 na plebanii (ul. Jana Ziemby 1). Wszystkim uczestnikom naszego wyjazdu raz jeszcze dziękujemy za dar dla parafii,(…)

więcej

Niedziela Papieska

W niedzielę 13 października będziemy przeżywać tegoroczny Dzień Papieski. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci zaprezentują przygotowaną z tej okazji inscenizację. Przed kościołem młodzież przeprowadzi zbiórkę ofiar(…)

więcej

Różaniec

Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. Podobnie jak w poprzednich latach, od poniedziałku do piątku nabożeństwo będzie o 16.45, a w soboty i niedziele po(…)

więcej

Bierzmowanie

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się w naszej parafii przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że do bierzmowania i do Pierwszej Komunii św. przygotowujemy się i przystępujemy w swojej parafii, to znaczy(…)

więcej

Pielgrzymka do Kalwarii

Od kilku już lat organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 14 września. Parafie naszego dekanatu organizują wspólny wyjazd. Koszt 30zł od osoby. Zapisy przyjmujemy(…)

więcej

Nowy rok szkolny

Od następnej niedzieli (1 września) wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych w naszym kościele. Msze Święte w przyszłą niedzielę będą o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do(…)

więcej

Spotkanie przed pielgrzymką

W niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 w sali na piętrze kościoła odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę do Włoch. Podczas tego spotkania przedstawiciel Biura Podróży Primapol(…)

więcej

Ziemia Święta

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, we współpracy z Biurem Podróży Primapol organizujemy pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej. Wyjazd potrwa 10 dni, zaplanowany jest na wrzesień 2020 roku (11-20 września). Poniżej zamieszczamy szczegółowy(…)

więcej

Zmiany księży

W środę 12 czerwca zostały ogłoszone zmiany księży w naszej diecezji. Zmiany te dotyczą również naszej parafii. Do pracy w nowej placówce został skierowany ks. Michał. Na jego miejsce do naszej parafii przyjdzie ks. Karol(…)

więcej

Wakacje

Ze względu na rozpoczynające się wakacje, od poniedziałku 24 czerwca zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele. W niedziele Msze św. będą o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W czasie wakacji wypominki są przed Mszą(…)

więcej

Zakończenie roku szkolnego

W niedzielę 16 czerwca o 12.00 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego. W czasie tej Mszy św. podsumujemy cały rok wspólnej pracy, zostaną też wręczone nagrody i wyróżnienia dzieciom uczestniczącym(…)

więcej

Boże Ciało

W czwartek 20 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna trasa naszej procesji będzie przebiegać następującymi ulicami: 11 Listopada, przejście podziemne, Staszica, Uthkego, Wschodnia, Południowa, Ziemby, Staszica,(…)

więcej

Czerwiec w naszym kościele

Rozpoczął się miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym i do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do NSPJ w(…)

więcej

Bierzmowanie

We wtorek 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Grzegorza Kaszaka. Ze względu na bierzmowanie, tego dnia nie będzie Mszy św. o 17.30 ani o 18.00. Na(…)

więcej

Punkt z odzieżą

Punkt z odzieżą podczas wakacji będzie nieczynny. Ostatni dyżur przed przerwą wakacyjną będzie we wtorek 18 czerwca. Jego działalność na tyle się rozwinęła, że w tej chwili niewystarczająca jest już grupa osób, które(…)

więcej

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki w naszym kościele odbędzie się specjalny „Koncert dla Mam” w niedzielę 26 maja o godz. 19.15 (po nabożeństwie majowym). Jest on dedykowany wszystkim Mamom. Serdecznie zapraszamy. Organizujemy też Mszę(…)

więcej

Rajd Rowerowy

16 czerwca zapraszamy na Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II. To wyjątkowy sposób na uczczenie 20 rocznicy pobytu Papieża w Sosnowcu. Pomysł na rajd jest prosty, a zarazem spektakularny i świetnie(…)

więcej

Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę 12 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 do Pierwszej Komunii Świętej przystąpią dzieci z klasy trzeciej. Osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi prosimy o wybranie innej Mszy św. Spowiedź przed Pierwszą(…)

więcej

Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie

Podobnie jak w latach ubiegłych, w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej organizowane są Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie. W tym roku odbędą się one 19 października (sobota) o godz. 10.00. Tradycyjnie Ksiądz Biskup(…)

więcej

3 Maja

W piątek 3 maja przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia, Msze św. będą o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. Jest(…)

więcej

Maj w naszym kościele

W środę 1 maja rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Maj to tradycyjnie(…)

więcej

Pielgrzymka do Włoch

Nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol, organizuje we wrześniu 2019 roku 10-dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie wyjazdu są miejsca związane ze św. Franciszkiem, św. Ojcem Pio, św. Ritą i św. Antonim.(…)

więcej

Wielkanocne podziękowania

Przeżywając uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii: Osobom przygotowującym Ciemnicę, Grób Pański i cały wystrój kościoła,(…)

więcej

Sztafeta powołaniowa

Od kilku lat w naszej diecezji trwa sztafeta modlitw o powołania. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w tej modlitwie w najbliższy piątek (26 kwietnia). Z tej okazji, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na wielkanocne(…)

więcej

Poświęcenie pokarmów

Poświęcenie pokarmów w naszym kościele będzie w Wielką Sobotę od godziny 9.00 do 14.00 (co  pół godziny). Podczas poświęcenia pokarmów będą zbierane ofiary na prace w naszym kościele, a także żywność(…)

więcej

Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach 16.00-17.00. Spowiedź przedświąteczna(…)

więcej

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową (14 kwietnia) podczas każdej Mszy św. w naszym kościele będzie obrzęd poświęcenia palm, a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z palmami oraz Misterium Pasyjne. Przed Mszą św.(…)

więcej

Rekolekcje Wielkopostne

W niedzielę 31 marca rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je ks. Grzegorz, wikariusz naszej parafii. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program rekolekcji. Dorośli swoje spotkania rekolekcyjne będą(…)

więcej

Kiermasz Wielkanocny

Tegoroczny Kiermasz Wielkanocny odbędzie się w niedzielę 31 marca. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie kiermaszu, prosimy o kontakt z panią katechetką Alicją Oleksy albo z ks. Proboszczem.

więcej

Pielgrzymka do Lichenia

W czerwcu organizujemy dwudniową pielgrzymkę parafialną do Lichenia. Poniżej zamieszczony jest program wyjazdu. Koszt wynosi 150 zł od osoby. Cena obejmuje: nocleg, autokar, przewodnika, ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy(…)

więcej

Czyste powietrze

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 8 zaprasza na spotkanie z Władzami miasta i warsztaty poświęcone działaniom na rzecz czystego powietrza. Spotkanie odbędzie się 21 marca o godz.16.00 w budynku szkoły przy ul. Wyspiańskiego 1. Warsztaty poprowadzi(…)

więcej

Wielki Post

W środę (6 marca) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość(…)

więcej

„Razem szturmujemy niebo”

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje(…)

więcej

Luty w naszym kościele

Ze względu ferie zimowe, przez dwa tygodnie od 11 do 23 lutego w dni powszednie Msze św. będą o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych godzinach, to znaczy 16.00-17.00, w dniach od poniedziałku do piątku.(…)

więcej

Koncert Kolęd

W niedzielę 13 stycznia w naszym kościele odbył się IX Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Serdecznie dziękujemy p. Alicji Oleksy, wszystkim Współorganizatorom, Wykonawcom, a także Rodzicom i Opiekunom.

więcej

Zakończenie kolędy

Wizyta duszpasterska w naszej parafii zaplanowana jest do środy 23 stycznia. Dodatkowa kolęda dla osób, które nie mogły wcześniej przyjąć księdza, będzie w sobotę 26 stycznia od godz. 10.00. Zgłoszenia(…)

więcej

Parafialny Koncert Kolęd

Zgodnie z naszą tradycją, po Bożym Narodzeniu organizujemy w naszym kościele Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. W tym roku odbędzie się on już po raz dziewiąty. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 13 stycznia po wieczornej Mszy św. Początek(…)

więcej

Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Na stolikach z gazetami będą przygotowane woreczki z odrobiną kadzidła(…)

więcej

Boże Narodzenie

W poniedziałek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia, zachęcamy do zachowania, zgodnie z tradycją, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 7.00 zapraszamy na ostatnie(…)

więcej

Kolęda

Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w piątek po świętach czyli 28 grudnia. Kartki z programem kolędy są wyłożone na stolikach za ławkami. Program został też umieszczony w gablocie przed kościołem(…)

więcej

Rekolekcje adwentowe

W piątek, sobotę i niedzielę (14-16 grudnia) zapraszamy na parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ojciec Sylwester Miecznik – franciszkanin. Spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek(…)

więcej

Adwent

Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Od poniedziałku (3 grudnia) zapraszamy na Msze św. roratnie. Roraty dla dzieci będą o godz. 17.00. W związku(…)

więcej

Odpust

W niedzielę 25 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, będziemy przeżywać odpust parafialny. Kazania w czasie wszystkich Mszy św. tego dnia będzie głosił ks. Artur Seweryn, którego gościliśmy podczas rekolekcji wielkopostnych.(…)

więcej

Święto Niepodległości

W niedzielę 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00, podczas której dzieci zaprezentują rocznicową inscenizację. Po Mszy(…)

więcej

Kolonia 2019

W czasie przyszłorocznych wakacji organizujemy kolonię parafialną dla dzieci. Organizatorem wyjazdu jest pani katechetka Alicja Oleksy. Tym razem proponujemy dzieciom wypoczynek w Pieninach, w miejscowości Kluszkowce. Kolonia zaplanowana(…)

więcej

Listopad

W czwartek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą tego dnia o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W piątek 2 listopada przeżywamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych(…)

więcej

Portugalia

Biuro Podróży Primapol, z którym od kilku lat współpracuje nasza parafia, na przełomie kwietnia i maja 2019 roku organizuje ośmiodniowy wyjazd do Portugalii. W programie jest także nawiedzenie sanktuarium w Fatimie. Poniżej(…)

więcej

Młodzieżowy Krąg Biblijny

W naszej parafii powstaje młodzieżowy krąg biblijny. Jego opiekunem jest ks. Grzegorz. Pierwsze spotkanie już w najbliższy poniedziałek 15 października o 18.30 (po Mszy św.) w sali nad zakrystią. Zapraszamy młodych ludzi(…)

więcej

Październik

Przed nami październik, miesiąc  modlitwy różańcowej. Podobnie jak w poprzednich latach, od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe w naszym kościele będzie o 16.45, a w soboty i niedziele po Mszy św. o 18.00.(…)

więcej

Medjugorie

W niedzielę 16 września zakończyła się wycieczka parafialna do Chorwacji, połączona z pielgrzymką do Medjugorie. Serdecznie dziękujemy pani Marii Odzierejko i Pracownikom Biura Podróży Primapol za zorganizowanie naszego(…)

więcej

Bierzmowanie, Pierwsza Komunia

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynają się w naszej parafii przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym roku szkolnym do bierzmowania będą mogli przystąpić uczniowie klas ósmych. Przypominamy, że do bierzmowania i do(…)

więcej

Procesja różańcowa

W sobotę 8 września wyruszy z naszego kościoła procesja różańcowa z figurą NMP Niepokalanej do kościoła Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Procesję poprzedzi wspólna modlitwa. O godz. 14.30 rozpocznie się koronka do Miłosierdzia(…)

więcej

Po wakacjach

Od 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych w naszym kościele. Msze Święte w niedziele są o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w ciągu tygodnia (od poniedziałku do soboty) rano o 7.00 i  po południu o 17.30(…)

więcej

Początek roku szkolnego

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w niedzielę 9 września o godz. 12.00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, na które szczególnie zapraszamy(…)

więcej

Poświęcenie pojazdów

W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona podróżujących, w niedzielę 22 lipca po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Zachęcamy, aby wjechać samochodami na(…)

więcej

Wakacje

Ze względu na rozpoczynające się wakacje, od niedzieli 24 czerwca zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele. W niedziele Msze św. będą o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W czasie wakacji wypominki są przed Mszą św.(…)

więcej

Zakończenie roku szkolnego

W niedzielę 17 czerwca o 12.00 będzie Msza św. na zakończenie roku szkolnego. W czasie tej Mszy św. podsumujemy cały rok wspólnej pracy, zostaną też wręczone nagrody i wyróżnienia dzieciom uczestniczącym(…)

więcej

Boże Ciało

W czwartek 31 maja przypada uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna trasa naszej procesji będzie przebiegać następującymi ulicami: 11 Listopada – Krasińskiego – 6-go Sierpnia – Mickiewicza  – powrót do kościoła ulicą(…)

więcej

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki w naszym kościele odbędzie się specjalny „Koncert dla Mam”. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 27 maja o godz. 19.00 (po nabożeństwie majowym). Jest on dedykowany wszystkim Mamom.Podobnie(…)

więcej

Sztafeta Niepodległości

Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji, związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości, szczególne miejsce zajmuje Sztafeta Niepodległości. Jest to wydarzenie biegowe upamiętniające ważne miejsca(…)

więcej

Nowenna

W piątek (11 maja) rozpocznie się tradycyjna nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W roku duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu, szczególnie zachęcamy do wspólnej modlitwy o Jego dary. Przez cały(…)

więcej

Maj w naszym kościele

We wtorek 1 maja rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek(…)

więcej

Pielgrzymka do Łagiewnik

W sobotę 21 kwietnia odbędzie się parafialna pielgrzymka do Łagiewnik. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu naprzeciw kościoła. Zbiórka 15 minut przed wyjazdem.

więcej

Medjugorie

Nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol,  we wrześniu tego roku organizuje siedmiodniowy wyjazd do Chorwacji, połączony z pielgrzymką do Medjugorie. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program. Zapisy i dodatkowe(…)

więcej

Niedziela Miłosierdzia

Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego (8 kwietnia). O 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia – nabożeństwo z koronką do Miłosierdzia Bożego. Przed ołtarzem z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego możemy tego dnia(…)

więcej

Świąteczne podziękowania

Przeżywając uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii: Osobom przygotowującym Ciemnicę, Grób Pański i cały(…)

więcej

Poświęcenie pokarmów

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w naszym kościele będzie  od godziny 9.00 do 14.00 (co  pół godziny). Podczas poświęcenia pokarmów, podobnie jak  zeszłych latach, przeprowadzimy zbiórkę(…)

więcej

Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa otwiera w liturgii i w życiu Kościoła Wielki Tydzień. Przed nami Triduum Paschalne, które rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to zbawczy czas męki , śmierci i zmartwychwstania(…)

więcej

Niedziela Palmowa

Przed nami Niedziela Palmowa (25 marca). W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm, a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z palmami oraz Misterium(…)

więcej

Kiermasz Wielkanocny

podobnie jak wzeszłym roku,serdecznie zapraszamy na parafialny Kiermasz Wielkanocny. Odbędzie się on w niedzielę 18 marca po Mszach św. na placu przed naszym kościołem. Ma on charakter charytatywny, dochód z kiermaszu będzie(…)

więcej

Rekolekcje wielkopostne

W niedzielę 11 marca rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je, znany nam już z rekolekcji adwentowych w 2015 roku, ks. Artur Seweryn. Dorośli swoje spotkania rekolekcyjne będą mieć w niedzielę,(…)

więcej

Pielgrzymka do Łagiewnik

W kwietniu organizujemy jednodniowy wyjazd do Łagiewnik. W programie jest m. in. nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zwiedzanie Centrum św. Jana Pawła II i spacer po Starym Mieście w Krakowie. Wyjazd zaplanowaliśmy(…)

więcej

Popielec

W środę 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość(…)

więcej

Zakończenie kolędy

Wizyta duszpasterska w naszej parafii zaplanowana jest do wtorku 23 stycznia. Dodatkowa kolęda dla osób, które nie mogły wcześniej przyjąć księdza, będzie w sobotę 27 stycznia od godz. 10.00. Zgłoszenia(…)

więcej

Wyjazd do Grecji

Trwają zapisy na wyjazd do Grecji, który organizujemy we współpracy z Biurem Podróży Primapol na początku maja tego roku. Po konsultacjach z uczestnikami zdecydowaliśmy, że podróż do Grecji i z powrotem odbędziemy samolotem,(…)

więcej

Koncert Kolęd

Po raz ósmy odbędzie się w naszym kościele Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy w niedzielę 14 stycznia po wieczornej Mszy św. Początek koncertu o godzinie 19.00.

więcej

Kolęda

Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w czwartek po świętach czyli 28 grudnia. Kartki z programem kolędy są wyłożone na stoliku za ławkami. Program został też umieszczony w gablocie przed kościołem(…)

więcej

Boże Narodzenie

W Wigilię (24 grudnia) nie ma Mszy św. o 18.00. O północy zapraszamy na Pasterkę. Piętnaście minut wcześniej rozpocznie się modlitewne czuwanie przed Bożym Narodzeniem. Taca z Pasterki jest przeznaczona na(…)

więcej

Wyjazd do Grecji

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, nasza parafia we współpracy z Biurem Podróży Primapol organizuje na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku dziesięciodniowy wyjazd do Grecji. Zapisy będą przyjmowane do 15 stycznia,(…)

więcej

Rekolekcje adwentowe

W dniach 15-17 grudnia (piątek, sobotę, niedzielę) zapraszamy na nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Adrian Piętka, który pracuje w parafii św. Wojciecha w Jaworznie. Spowiedź rekolekcyjna(…)

więcej

Roraty

Od poniedziałku (4 grudnia) zapraszamy na Msze św. roratnie. Roraty dla dzieci będą o godz. 17.00. W związku z tym przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o 17.30. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku(…)

więcej

Coś z niczego

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje w parafiach całej Polski zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki pozyskiwanym w ten sposób środkom, Stowarzyszenie pomaga (…)

więcej

Odpust parafialny

W niedzielę 26 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, będziemy przeżywać odpust parafialny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Parafian. Kazanie na wszystkich niedzielnych Mszach św. wygłosi(…)

więcej

Serdeczna Paczka

Podobnie jak w poprzednich latach, organizujemy w naszej parafii akcję „Serdeczna Paczka”. W ostatnią niedzielę listopada (26.11.) w kościele pojawią się serduszka z imionami dzieci. Osoby które zechcą włączyć się w(…)

więcej

Kolonia parafialna

W czasie przyszłorocznych wakacji organizujemy kolonię parafialną dla dzieci. Organizatorem wyjazdu jest p. Alicja Oleksy. Na kolonię wybiera się też ks. Grzegorz. Tym razem proponujemy dzieciom wypoczynek w górach, w miejscowości(…)

więcej

Wypominki

W naszym kościele odprawiane są wypominki roczne i oktawalne. WYPOMINKI ROCZNE są w każdą niedzielę, w dwóch częściach: pierwsza część przed Mszą św. o godz. 9.00 i druga przed Mszą św. o godz. 10.30. Osoby zamawiające(…)

więcej

Dzień Papieski

W niedzielę 8 października przeżywaliśmy Dzień Papieski. Serdecznie dziękujemy za ofiary do puszek na fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy młodzieży, która przez całą niedzielę prowadziła zbiórkę(…)

więcej

Różaniec do granic

W najbliższą sobotę 7 października, we wspomnienie NMP Różańcowej, w całej Polsce będzie miała miejsce inicjatywa modlitewna Różaniec do granic. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w tę modlitwę, a nie(…)

więcej

Pielgrzymka do Kalwarii

W sobotę 16 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie jest Msza św. z księdzem Biskupem i wyjście na dróżki Pana Jezusa. Zakończenie przewidziane jest około godz. 16.00, a powrót(…)

więcej

Wrzesień za pasem

Od 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych w naszym kościele. Msze Święte w niedziele będą o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w ciągu tygodnia (od poniedziałku do soboty) rano o 7.00 i  po południu o(…)

więcej

Pielgrzymka na Jasną Górę

Już po raz 26 organizowana jest Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwająca trzy dni Pielgrzymka Zagłębiowska wyruszy 23 sierpnia z Będzina-Syberki. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Przy zapisach należy podać imię(…)

więcej

Wakacje

W najbliższy piątek rozpoczynają się wakacje. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Msza św. na zakończenie roku szkolnego jest w niedzielę 18 czerwca o godz. 12.00. W czasie tej Mszy św. podsumujemy cały rok wspólnej pracy,(…)

więcej

Boże Ciało

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej procesji Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze, przynoszącym kwiaty, niosącym figurę, różaniec i inne symbole religijne; panom niosącym baldachim,(…)

więcej

Góry Świętokrzyskie

Nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol, organizuje we wrześniu trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, połączoną z nawiedzeniem sanktuarium na Świętym Krzyżu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy(…)

więcej

Peregrynacja

W związku ze stuleciem objawień fatimskich, od marca tego roku w parafiach naszej diecezji trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii taka peregrynacja rozpoczęła się już przed rokiem, kiedy z pielgrzymki(…)

więcej

Toskania

Zakończyła się kolejna nasza parafialna wyprawa. Tym razem wybraliśmy się do Toskanii. Serdecznie dziękujemy pani Marii Odzierejko i Pracownikom Biura Podróży Primapol za zorganizowanie naszego wyjazdu. Uczestnikom pielgrzymki(…)

więcej

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki, w niedzielę 28 maja o godz. 19.00 (po nabożeństwie majowym) w naszym kościele odbędzie się specjalny „Koncert dla Mam” . Jest on dedykowany wszystkim Mamom. Został przygotowany przez(…)

więcej

Pierwsza Komunia Święta

Maj to tradycyjnie miesiąc Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku, ze względu na bardzo liczną grupę dzieci, Komunia Święta w naszej parafii będzie w dwóch terminach: w niedzielę 14 maja o 12.00 i w niedzielę 21 maja o 12.00.(…)

więcej

Świąteczne podziękowania

Przeżywając uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia Triduum Paschalnego w naszej parafii: Osobom przygotowującym kościół i jego wystrój,(…)

więcej

Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa otwiera w liturgii i w życiu Kościoła Wielki Tydzień. Przed nami Triduum Paschalne, które rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to zbawczy czas męki , śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy(…)

więcej

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową (9 kwietnia) podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm, a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z palmami wokół kościoła oraz Misterium Krzyża z udziałem Dzieci(…)

więcej

Droga Krzyżowa

W piątek przed Niedzielą Palmową (7 kwietnia) tradycyjnie już odbędzie się dekanalna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się w kościele św. Maksymiliana na Mydlicach Mszą św. o godz. 18.00,(…)

więcej

Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę 2 kwietnia po Mszach św. na placu przed naszym kościołem zostanie zorganizowany Kiermasz Wielkanocny. Ma on charakter charytatywny, dochód z kiermaszu w całości będzie przeznaczony na sfinansowanie wycieczki dla(…)

więcej

„Nowe Życie”

W parafii Chrystusa Króla rozpoczyna działalność Grupa Anonimowych Alkoholików „NOWE ŻYCIE”. Jej spotkania będą się odbywać w każdą niedzielę o  godzinie 10.00 w sali nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła).(…)

więcej

Rekolekcje parafialne

W niedzielę 26 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Andrzej Cieślik z parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu Klimontowie. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych będą w niedzielę, poniedziałek i wtorek.(…)

więcej

Popielec

W środę 1 marca rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość(…)

więcej

Dla narzeczonych

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie wraz z Centrum Służby Rodzinie i Życiu diecezji sosnowieckiej zapraszają wszystkich narzeczonych na Weekendowy Kurs Przedmałżeński  „Zbudujmy nasze małżeństwo”. Odbędzie(…)

więcej

Kolonia parafialna

Podobnie jak przed rokiem, nasza parafia organizuje w czasie wakacji kolonię nad morzem dla dzieci i młodzieży. Na stoliku za ławkami wyłożone są formularze deklaracji zgłoszeniowych, zawierające także podstawowe informacje(…)

więcej

Koncert Kolęd

W niedzielę 8 stycznia zapraszamy do naszego kościoła na doroczny, siódmy już, Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Będzie to okazja do posłuchania tych znanych i tych nieco zapomnianych pieśni bożonarodzeniowych, do wspólnego(…)

więcej

Serdeczna Paczka

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki dla dzieci w ramach akcji „Serdeczna Paczka”. Dziękujemy Młodzieży z naszego gimnazjum, która wraz z ks. Łukaszem i ks. Michałem dostarczyła paczki dzieciom. Na drzwiach(…)

więcej

Kolęda

Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w środę po świętach czyli 28 grudnia. Kartki z programem kolędy są wyłożone na stoliku z gazetką parafialną. Program został też umieszczony w gablocie(…)

więcej

Poranne Roraty

Dzieci mają w naszej parafii swoje Roraty o godz. 17.00. Wśród osób przychodzących na Mszę św. o 7.00 rano zrodziła się inicjatywa, żeby odprawiać w naszym kościele także tradycyjne poranne Roraty. Pomysł ten na tyle(…)

więcej

Rekolekcje adwentowe

W piątek, sobotę i niedzielę 9-11 grudnia zapraszamy na nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Mirosław Tosza, który na co dzień żyje z ludźmi bezdomnymi we Wspólnocie Betlejem w Jaworznie. (…)

więcej

Kościół na Wschodzie

W niedzielę 4 grudnia będziemy przeżywać w naszych parafiach Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel przed naszym kościołem będą zbierane ofiary do puszki. Akcję organizuje Zespół Pomocy(…)

więcej

Odpust i Koncert

W niedzielę 20 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, będziemy przeżywać odpust parafialny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji Parafian. Po tej Mszy św. będziemy mogli uczestniczyć w Jubileuszowym(…)

więcej

W intencji Ojczyzny

W piątek 11 listopada z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00, którą wspólnie ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny. Przed wejściem do kościoła młodzież będzie wręczać uczestnikom Mszy(…)

więcej

Chrześcijanie w Iraku

Już po raz ósmy w drugą niedzielę listopada w parafiach całej Polski będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony dramatycznej sytuacji chrześcijan w Iraku.(…)

więcej

Modlitwa za Zmarłych

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas wypominków. W naszym kościele odprawiane są wypominki roczne i oktawalne. WYPOMINKI ROCZNE są w każdą niedzielę, w dwóch częściach: pierwsza część przed Mszą(…)

więcej

Wycieczka do Toskanii

Na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol,  organizuje dziewięciodniowy wyjazd do Toskanii. W programie jest między innymi zwiedzanie Florencji, Pizy i Sieny oraz pielgrzymka(…)

więcej

Pielgrzymka jubileuszowa

W trwającym Roku Miłosierdzia, poszczególne parafie organizują pielgrzymkę do jednego z kościołów jubileuszowych naszej diecezji. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Bazyliki NMP Anielskiej w sobotę 22 października.(…)

więcej

Modlitwa o powołania

Dokładnie 30 listopada 2015 roku ruszyła w naszej diecezji inicjatywa zwana Sztafetą Modlitw o Powołania. Jej celem jest wspólna, nieustająca modlitwa o dar nowych powołań do służby w Kościele. Uczestniczą w niej, według(…)

więcej

Dzień Papieski

W niedzielę 9 października będziemy przeżywać XVI już Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji podczas Mszy św. o(…)

więcej

To nic nie kosztuje

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje w parafiach całej Polski akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom, Stowarzyszenie(…)

więcej

Pielgrzymka Narodowa

Z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski w październiku tego roku odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu. Wyjazd na tę pielgrzymkę organizuje m.in. współpracujące z naszą parafią Biuro Podróży Primapol. Poniżej zamieszczamy(…)

więcej

Wakacje w Pobierowie

Od 27 czerwca do 7 lipca 2016 roku 51 osobowa grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii  uczestniczyła w kolonii nad morzem.Kapitanem i organizatorem naszej wyprawy był ksiądz Łukasz Gładki, który z pomocą wychowawców, ratownika medycznego(…)

więcej

Nowy rok szkolny

W czwartek początek roku szkolnego. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą w niedzielę 4 września. Nie będzie Mszy św. na rozpoczęcie roku 1 września. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych(…)

więcej

To były piękne dni

Podczas pożegnania naszych Gości z Czech, wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, usłyszeliśmy od jednej z osób, że tych kilka ostatnich dni, to był najpiękniejszy tydzień w jej życiu. Trudno wyobrazić sobie wspanialsze(…)

więcej

Wakacje

Ze względu na wakacje zmienił się porządek Mszy św. w naszym kościele. W niedziele Msze św. są o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W czasie wakacji wypominki są przed Mszą św. o 9.00 i 11.00. W dni powszednie (poniedziałek-sobota)(…)

więcej

Na Placu Papieskim

W sobotę 23 lipca na Placu Papieskim w Sosnowcu zgromadzi się młodzież goszcząca we wszystkich parafiach naszej diecezji. Początek spotkania o godz. 16.30. Najważniejszym momentem będzie wspólna Msza św. o godz. 17.30. Po(…)

więcej

Vítáme Vás srdečně

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniach 20-25 lipca będziemy gościć w naszej parafii grupę uczestników ŚDM. Będzie to młodzież z diecezji Ostrawsko-Opawskiej w Czechach. W najbliższych dniach skontaktujemy się(…)

więcej

Spotkanie z Papieżem

W czwartek 28 lipca papież Franciszek odwiedzi Jasną Górę. Nasza diecezja organizuje wspólny wyjazd na to spotkanie z papieżem. Grupa z naszej parafii pojedzie pociągiem z dworca w Dąbrowie o godz. 3.58. Powrót w godzinach popołudniowych.(…)

więcej

Plebiscyt

Zakończył się etap finałowy plebiscytu Dziennika Zachodniego „Najpiękniejszy kościół w województwie śląskim”. Po zwycięstwie w etapie miejskim nasza parafia została zaproszona do udziału w plebiscycie finałowym, w którym(…)

więcej

Toskania 2017

Niedawno zakończyła się nasza pielgrzymka parafialna do Lourdes i Fatimy. Serdecznie dziękujemy pani Marii Odzierejko i Pracownikom Biura Podróży Primapol za zorganizowanie naszego wyjazdu. Uczestnikom pielgrzymki dziękujemy za dar dla parafii,(…)

więcej

Plebiscytu ciąg dalszy

W miniony piątek zakończył się etap miejski plebiscytu Dziennika Zachodniego pod hasłem „Wybieramy najpiękniejszy kościół w Dąbrowie Górniczej”. Nasza parafia zajęła w tym plebiscycie pierwsze miejsce i awansowała(…)

więcej

Prymicje

W sobotę 28 maja nasz parafianin diakon Paweł Paliga przyjmie święcenia kapłańskie w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Nazajutrz po święceniach, w niedzielę 29 maja o godz. 12.00 odprawi Mszę św. prymicyjną(…)

więcej

Za Życiem

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powszechnej ochronie życia ludzkiego i wychowaniu do życia w rodzinie. Również w naszej parafii zawiązała się grupa osób, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów(…)

więcej

Najpiękniejszy kościół

Podobnie jak przed dwoma laty, został ogłoszony plebiscyt na najpiękniejszy kościół w Dąbrowie Górniczej. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy czują się związani ze swoją parafią i swoim kościołem. Jak piszą(…)

więcej

Koncert dla Mam

Z okazji Dnia Matki, w naszym kościele odbędzie się specjalny „Koncert dla Mam” w niedzielę 22 maja o godz. 19.00 (po nabożeństwie majowym). Jest on dedykowany wszystkim Mamom. Został przygotowany przez(…)

więcej

Gietrzwałd i Święta Lipka

W czerwcu organizujemy wycieczkę parafialną na Warmię i Mazury. Potrwa on trzy dni. Wyjazd będzie w piątek 10 czerwca we wczesnych godzinach porannych, a powrót późnym wieczorem w niedzielę 12 czerwca. W programie(…)

więcej

Ewangelia Miłosierdzia

W niedzielę 10 kwietnia rozpoczyna się doroczny Tydzień Biblijny. Z tej okazji, przez sześć kolejnych dni od niedzieli do piątku (10-15 kwietnia) po wieczornej Mszy św.,  zapraszamy do naszego kościoła na wspólne czytanie Ewangelii(…)

więcej

Przed ŚDM

Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach pielgrzymów, którzy przyjadą do naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w dniach 20-25 lipca br. Wszystkie osoby, które mogą i chcą(…)

więcej

Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa otwiera w liturgii i w życiu Kościoła Wielki Tydzień. Przed nami Triduum Paschalne, które rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Jest to zbawczy czas męki , śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy(…)

więcej

Niedziela Palmowa

Przed nami Niedziela Palmowa (20 marca), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm, a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Zachęcamy do przyniesienia(…)

więcej

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W piątek przed Niedzielą Palmową (18 marca) odbędzie się dekanalna droga krzyżowa ulicami Dąbrowy Górniczej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana na Mydlicach. Trasa drogi krzyżowej prowadzi(…)

więcej

Spotkanie organizacyjne

Coraz bliżej nasza pielgrzymka do Lourdes i Fatimy. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd, i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 13 marca. Odbędzie się ono o godz. 19.00 w sali na tyłach(…)

więcej

Rekolekcje wielkopostne

W niedzielę 6 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne dla dorosłych będą w niedzielę, poniedziałek i wtorek. Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum potrwają od poniedziałku do środy. Wtorek(…)

więcej

Kurs Alfa

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Święty Paweł” pragnie zaprosić na kolejną edycję Kursu Alfa. Udział w Kursie może wziąć każdy, kto chce bliżej poznać chrześcijaństwo. Mile widziany jest zarówno ten, kto uczestniczy(…)

więcej

Dla par niesakramentalnych

Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego.(…)

więcej

Lourdes i Fatima

Na przełomie kwietnia i maja nasza parafia organizuje pielgrzymkę, której głównym celem są sanktuaria maryjne w Lourdes i Fatimie. Osoby, które już zapisały się na nasz wyjazd, zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 13 marca o(…)

więcej

Wielki Post

W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów(…)

więcej

Wizytacja biskupia

W bieżącym roku we wszystkich parafiach naszego dekanatu odbędzie się wizytacja biskupia. Naszą parafię będzie wizytował biskup Piotr Skucha. Zakończeniem całego procesu wizytacyjnego będzie przyjazd ks. Biskupa do naszej(…)

więcej

Katechezy dla dorosłych

Pragniemy rozpocząć w naszej parafii cykl comiesięcznych katechez dla dorosłych. Jest to propozycja dla osób, które chciałyby pogłębić, uzupełnić lub odświeżyć swoją wiedzę z zakresu podstawowych prawd naszej wiary.(…)

więcej

Ziarno

W niedzielę 7 lutego po Mszy św. o 12.00 odbędzie się podsumowanie akcji „Ziarno” za pierwsze półrocze. Zapraszamy na nie wszystkie Dzieci, które od września przynosiły na niedzielną Mszę św. karteczki z „Ziarnem”.(…)

więcej

Program kolędy

Wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek po świętach czyli 28 grudnia. Kartki z programem kolędy są wyłożone na stoliku z gazetką parafialną. Program został też umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie(…)

więcej

„Broda Heroda”

Pod tym tytułem kryje się jasełkowa opowieść o tym, jak Pan Bóg zło w dobro przemieniał. Przedstawienie, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8, zostanie zaprezentowane w naszym kościele w niedzielę 10 stycznia po Mszy św.(…)

więcej

Koncert kolęd

Już po raz szósty mamy przyjemność zaprosić na Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Został on zaplanowany na niedzielę 17 stycznia godz. 19.00. W programie występy naszych małych i dużych artystów, a także czas na wspólne kolędowanie,(…)

więcej

Serdeczna Paczka

Dziękujemy wszystkim osobom i całym rodzinom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w tegoroczną edycję akcji Serdeczna Paczka. Dzięki Wam 57 dzieci z naszej parafii otrzymało wspaniałe świąteczne prezenty. Dziękujemy Młodzieży,(…)

więcej

Adwentowe rekolekcje

W piątek, sobotę i niedzielę 11-13 grudnia zapraszamy na nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Artur Seweryn z parafii św. Stanisława w Sosnowcu, który kiedyś pracował w naszej parafii. (…)

więcej

„Serdeczna Paczka 2015”

Z myślą o dzieciach z naszej parafii organizujemy akcję „Serdeczna paczka”. Osoby, które chcą włączyć się w naszą akcję, mogą zabrać serduszko z imieniem dziecka, dla którego przygotują świąteczną paczkę. Plansza(…)

więcej

Adwent

Od poniedziałku (30 listopada) zapraszamy na Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie. Roraty w naszym kościele będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W związku z tym przez cały Adwent nie będzie(…)

więcej

Wieczór uwielbienia

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Święty Paweł”, spotykająca się w naszej parafii, zaprasza na wspólny wieczór uwielbienia. Będziemy modlić się przy bogatej obsadzie muzycznej za was (wstawienniczo), za siebie nawzajem,(…)

więcej

Odpust

W najbliższą niedzielę 22 listopada, w uroczystość Chrystusa króla, będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 12.00 w intencji wszystkich naszych Parafian. Kazanie w czasie tej(…)

więcej

Muzyczny Wieczór

W niedzielę 22 listopada o godz.19.00, z okazji naszego odpustu parafialnego, a także dla uczczenia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, odbędzie się w naszym kościele Muzyczny Wieczór. Będzie to koncert, w czasie którego wystąpią mali(…)

więcej

Warmia i Mazury

Uczestnikom wyjazdu parafialnego do Wrocławia i Lichenia serdecznie dziękujemy za dar dla parafii w postaci ornatu maryjnego, który będzie nam służył podczas Mszy Świętych roratnich. W czerwcu przyszłego roku chcemy zorganizować wyjazd(…)

więcej

Budżet Partycypacyjny

W naszym mieście po raz trzeci realizowany jest Dąbrowski Budżet Partycypacyjny. Efektem dwóch poprzednich edycji jest realizacja126 projektów, które zostały zgłoszone, przedyskutowane i wybrane przez mieszkańców. W tegorocznej edycji mieszkańcy(…)

więcej

W intencji Ojczyzny

W środę 11 listopada z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00, którą wspólnie ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny. Przed wejściem do kościoła młodzież będzie wręczać uczestnikom Mszy św. specjalnie(…)

więcej

Złota Księga Różańcowa

W sobotę 31.10. zakończenie nabożeństwa różańcowego. Dzieci, które najwytrwalej uczestniczyły w tegorocznym różańcu, zostaną wyróżnione wpisem do Złotej Księgi Różańcowej. Wręczenie dyplomów wyróżnionym dzieciom(…)

więcej

Wypominki

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas wypominków. W naszym kościele odprawiane są wypominki roczne i oktawalne. WYPOMINKI ROCZNE są w każdą niedzielę, w dwóch częściach: pierwsza część przed Mszą(…)

więcej

Powycieczkowe spotkanie

W dniach 2-4 października byliśmy na wycieczce parafialnej, którą wypełniło zwiedzanie Wrocławia, nawiedzenie sanktuarium w Licheniu oraz wypoczynek nad Jeziorem Niesłysz w pobliżu Świebodzina. Serdecznie dziękujemy pani Marii Odzierejko(…)

więcej

Wiersze, wierszyki, rymowanki

W przygotowaniu jest tomik zawierający wszystkie teksty poświęcone rodzinie, przygotowane w naszej parafii z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego. Zanim będziemy mogli go zaprezentować, proponujemy lekturę wierszy, wierszyków i rymowanek, które(…)

więcej

Dzień papieski

W naszym kościele pojawiła się ekspozycja, prezentująca wiersze, wierszyki i rymowanki poświęcone tematyce rodziny. Zostały one przygotowane przez małych i dużych Parafian w związku z tegorocznym Dniem Papieskim, przeżywanym pod hasłem(…)

więcej

Sympozjum diecezjalne

W sobotę 17 października w budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec ul. Będzińska 60) odbędzie się druga edycja Sympozjum Diecezjalnego pod hasłem „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Prze wiarę i chrzest(…)

więcej

Punkt z odzieżą

Po przerwie wakacyjnej, wydłużonej nieco przez prace remontowe, wznawia działalność nasz parafialny punkt z odzieżą. Zapraszamy od 6 października do budynku przy kościele, gdzie został przeniesiony. Punkt jest otwarty we wtorki w godzinach(…)

więcej

Wyjazd parafialny

Przed nami trzydniowy wyjazd do Wrocławia i Lichenia, połączony z wypoczynkiem nad Jeziorem Niesłysz koło Świebodzina. Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że wyjeżdżamy w piątek 2 października o godz. 7.00 z parkingu przy CH Real. Powrót(…)

więcej

Patron rodziny

Za niespełna miesiąc, w niedzielę 11października będziemy przeżywać piętnasty już Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”. Z tej okazji zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, a także młodzież i dorosłych do pisania(…)

więcej

Pielgrzymka do Kalwarii

Podobnie jak w zeszłym roku, organizujemy wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 19 września. W programie Msza św. w bazylice kalwaryjskiej i wyjście na dróżki Pana Jezusa. Koszt(…)

więcej

Wakacje w Pobierowie

Ponad pięćdziesiąt dzieci wzięło udział w wyjeździe wakacyjnym do Pobierowa, zorganizowanym przez ks. Łukasza. Pogoda sprzyjała morskim kąpielom i zabawom na piaszczystej plaży. Był też czas na wycieczki do Świnoujścia i Międzyzdrojów.(…)

więcej

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz kolejny organizuje w parafiach w całej Polsce akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom, Stowarzyszenie pomaga(…)

więcej

Po wakacjach

We wtorek początek roku szkolnego. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą w przyszłą niedzielę (6 września). Nie będzie Mszy św. na rozpoczęcie roku 1 września. Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych(…)

więcej

Wystawa

„Jan Paweł II Wielki…Czytelnik” to tytuł wystawy przygotowanej przez Książnicę Pomorską w Szczecinie. Jest ona poświęcona pasjom czytelniczym Karola Wojtyły. Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej(…)

więcej

Wakacje

Ze względu na rozpoczynające się wakacje od niedzieli 28 czerwca zmienia się porządek Mszy św. w naszym kościele. W niedziele Msze św. będą o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W czasie(…)

więcej

Pielgrzymka Zagłębiowska

Pielgrzymka Zagłębiowska na Jasną Górę wyrusza 23 sierpnia z Parafii Nawiedzenia NMP w Będzinie (Syberka). Rozpocznie ją wspólna Msza św. o godz. 7.00. Pielgrzymka kończy się Mszą św. na wałach jasnogórskich 25(…)

więcej

Pielgrzymka do Lourdes i Fatimy

W niedzielę 14 czerwca odbyło się spotkanie informacyjne, na którym przedstawiliśmy program przyszłorocznej pielgrzymki, której głównym celem będą sanktuaria maryjne w Lourdes i Fatimie. Przepracowaliśmy nieco pierwotną wersję programu,(…)

więcej

Ewangelia zawsze z nami

Papież Franciszek, podczas modlitwy Anioł Pański, powiedział niedawno: „Zachęcam was, byście codziennie poświęcili kilka minut na lekturę Ewangelii i zobaczyli, co się wydarzy. Zachęcam was, byście mieli maleńką Ewangelię i(…)

więcej

Boże Ciało

W czwartek (4 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. tego dnia będą o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o 12.00). Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Po niej(…)

więcej

Lourdes i Fatima

Uczestników niedawno zakończonego wyjazdu do Francji zapytaliśmy, gdzie najchętniej pojechaliby w przyszłym roku. Okazało się, że niemal wszyscy chcieliby odwiedzić Fatimę i Lourdes. Tak oto zrodził się pomysł, aby za(…)

więcej

Diakonat

W sobotę 16 maja alumni piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Warszawskiej przyjęli święcenia diakonatu. Wśród nich był nasz parafianin Paweł Paliga. Serdecznie gratulujemy Pawłowi i cieszymy się jego radością. Wspierajmy(…)

więcej

Licheń

Jesienią chcemy zorganizować wyjazd do Lichenia, połączony ze zwiedzaniem Wrocławia i krótkim wypoczynkiem nad Jeziorem Niesłysz koło Świebodzina. Wyjazd w piątek 2 października, powrót w niedzielę 4 października. Zainteresowanych zapraszamy(…)

więcej

Nabożeństwo majowe

Już za kilka dni rozpocznie się miesiąc maj, a wraz z nim tradycyjne nabożeństwo majowe. W naszym kościele „majówka” będzie codziennie po Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami Litanii(…)

więcej

Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę 10 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi prosimy o wybranie(…)

więcej

Czas na WOLONTARIAT

Już od kilku miesięcy trwają w naszej parafii przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na ostatnim spotkaniu Parafialnego Centrum ŚDM zdecydowaliśmy, że przyszedł czas na to, aby zwrócić się z propozycją współpracy do(…)

więcej

Nowenna

W każdą środę po Mszy św. o 18.00 spotykamy się w naszym kościele na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami (prośby, podziękowania) do wspólnej modlitwy można składać w zakrystii albo do pudełka wystawionego(…)

więcej

Punkt z odzieżą

Ponad rok temu zawiązała się w naszej parafii Grupa Charytatywna, która zajmuje się pozyskiwaniem i wydawaniem odzieży. Panie dyżurują w punkcie obok kancelarii parafialnej (budynek plebanii, ul. Jana Ziemby 1) we wtorki w godzinach 17.00-18.00.(…)

więcej

Dom Matki i Dziecka

Dzięki staraniom Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i ofiarności bardzo wielu osób powstał Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu Klimontowie. Jego otarcie miało miejsce 25 marca br. Z tej okazji biskup(…)

więcej

Śląskie klimaty

W czerwcu planujemy zorganizować jednodniową wycieczkę parafialną, połączoną z nawiedzeniem sanktuarium maryjnego w Piekarach Śląskich. W programie jest zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich(…)

więcej

Wycieczka do Francji

Coraz bliżej, planowana od dawna, wyprawa do Francji połączona z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w La Salette.  Wszystkich uczestników naszego wyjazdu zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę po Wielkanocy 12 kwietnia. Odbędzie(…)

więcej

ŚDM w naszej parafii

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Na różne sposoby przygotowujemy się do tego wydarzenia. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że „Światowy Dzień Młodzieży jest nie tylko świętem, ale także poważnym duchowym zadaniem.(…)

więcej

Szkoła modlitwy

Parafialne Koło Akcji Katolickiej wraz z ks. Łukaszem zapraszają na cykl konferencji poświęconych tematyce modlitwy. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (8 kwietnia), będzie połączone z Mszą św. o godz. 18.00 i(…)

więcej

Wielki Tydzień

W Niedzielę Palmową weszliśmy w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00 rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne – czas męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnego(…)

więcej

Noc konfesjonałów

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę w naszej diecezji będzie miała miejsce inicjatywa duszpasterska zwana „Nocą Konfesjonałów”. W Dąbrowie Górniczej zostały wyznaczone dwa kościoły, w których księża będą pełnić(…)

więcej

Niedziela Palmowa

Przed nami Niedziela Palmowa (29 marca), która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm, a na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. Zachęcamy do przyniesienia(…)

więcej

Droga krzyżowa ulicami miasta

W piątek przed Niedzielą Palmową (27 marca) odbędzie się dekanalna droga krzyżowa ulicami Dąbrowy Górniczej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana na Mydlicach. Trasa drogi krzyżowej prowadzi(…)

więcej

Drogi nadziei

Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie cywilnym, które żyją w powtórnych związkach i nie mogą zawrzeć(…)

więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Z Bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu wyruszy po raz trzeci Diecezjalna Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się w piątek 20.03.2015r. Mszą Świętą w Bazylice św. Andrzeja o godz. 22.00, której przewodniczyć będzie ks. Bp Grzegorz(…)

więcej

Rekolekcje

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 15 marca. Poprowadzi je ks. Krzysztof Bendkowski z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Ostrowach Górniczych. Rekolekcje dla szkoły podstawowej i gimnazjum będą od poniedziałku(…)

więcej

Wielki Post

W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy do naszego kościoła na wielkopostne nabożeństwa. W piątki jest droga krzyżowa, dla dzieci o 16.45, wieczorna dla dorosłych i młodzieży o 18.45 (po Mszy św.). W niedzielę gorzkie(…)

więcej

Peregrynacja

W Diecezji Sosnowieckiej rozpoczęła się peregrynacja Krzyża i Ikony Światowych Dni Młodzieży. Do naszego miasta przybędą one pod koniec przyszłego tygodnia. Zapraszamy na wspólną modlitwę przy Krzyżu i Ikonie do bazyliki(…)

więcej

Kacperek

Dziewięciomiesięczny Kacperek Siewniak, mieszkający w naszej parafii, cierpi na nowotwór złośliwy oka. Od sierpnia zeszłego roku chłopiec przebył już sześć serii chemioterapii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Wobec(…)

więcej

Modlitwa za Chorych

W środę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji o godz. 9.00 zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji wszystkich Chorych(…)

więcej

Ferie zimowe

W naszym regionie rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy udanego wypoczynku. W czasie ferii, tak jak w poprzednich latach, w naszym kościele w dni powszednie będą dwie(…)

więcej

Jubileusze małżeńskie

Pamiątkowe zdjęcia z jubileuszy małżeńskich, które przeżywaliśmy w naszym kościele w Boże Narodzenie, są do odebrania w zakrystii. Są też zdjęcia z 2013 roku. Zapraszamy.

więcej

Zdjęcia

W galerii pojawiają się kolejne fotografie z życia naszej parafii. Z konieczności umieszczamy tylko niektóre z nich. Jednocześnie, coraz częściej pojawiają się pytania o możliwość udostępnienia prezentowanych zdjęć. Osoby zainteresowane(…)

więcej

Zakończenie kolędy

Wizyta duszpasterska w naszej parafii zaplanowana jest do piątku 23 stycznia. Do końca tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach przedpołudniowych (10.00-11.00). Do końca stycznia są dwie Msze św. rano o 7.00 i 7.30, a po(…)

więcej

Dzienny Dom Pomocy

W sąsiedztwie naszej parafii, przy ul. Korczaka 9a od wielu lat działa Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Osobom samotnym i starszym zapewnia całodzienne wyżywienie i opiekę pielęgniarską. Dla swoich podopiecznych organizuje różnorodne zajęcia(…)

więcej

Dodatkowa kolęda

Dodatkowa kolęda dla osób, które nie mogły wcześniej przyjąć księdza, będzie w sobotę 24 stycznia od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej, można też kontaktować się w tej sprawie telefonicznie (32/264-40-75,(…)

więcej

Koncert kolęd

W niedzielę 18 stycznia odbędzie się piąty już Parafialny Koncert Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do udziału, do podziwiania małych i dużych artystów i do wspólnego śpiewania kolęd. Spotykamy się w naszym kościele o godz. 19.00 (po wieczornej(…)

więcej

Jasełka

W niedzielę 11 stycznia podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 8 zaprezentują przedstawienie bożonarodzeniowe zatytułowane „Jasełkowa łezka humoreska”. Zapraszamy.

więcej

Trzech Króli

We wtorek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą tego dnia tak jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Na każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy.(…)

więcej

Zakończenie roku

W środę 31 grudnia o 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych Parafian zmarłych w 2014 roku. Raz jeszcze chcemy ich wspomnieć we wspólnej modlitwie i polecić Bożemu miłosierdziu. Po Mszy św. będzie nabożeństwo(…)

więcej

Kolęda

Wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 29 grudnia. Poniżej zamieszczony jest program kolędy. W soboty kolęda będzie się rozpoczynać o godz.10.00, w pozostałe dni o 15.00. Ze względu(…)

więcej

Boże Narodzenie

W środę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 7.00 zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie roraty. W Wigilię nie ma Mszy św. po południu. O północy zapraszamy na Pasterkę. Piętnaście minut wcześniej(…)

więcej

Kurs Alfa

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, która działa przy naszej parafii, organizuje tak zwany Kurs Alfa. Jest to cykl spotkań przeznaczonych zarówna dla osób, które pragną pogłębić swoja wiarę, jak i dla poszukujących. Zajęcia(…)

więcej

Małżeńskie jubileusze

Podobnie jak w zeszłym roku, w Boże Narodzenie (25 grudnia) o godz. 12.00 będzie specjalna Msza św. w intencji małżonków, szczególnie tych, którzy w tym roku przeżywają swoje małżeńskie jubileusze. Imiona i nazwiska jubilatów(…)

więcej

„Serdeczna Paczka”

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji „Serdeczna Paczka”. Prosimy o przynoszenie paczek do zakrystii albo kancelarii parafialnej do niedzieli 21 grudnia, aby jeszcze przed świętami mogły dotrzeć do(…)

więcej

Rekolekcje adwentowe

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (12-14 grudnia) zapraszamy na nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Mariusz Socała z parafii w Jaworznie Ciężkowicach.  Spowiedź rekolekcyjna(…)

więcej

Konkurs

Zakończył się parafialny konkurs plastyczny dla dzieci „Mój kościół”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 14 grudnia po Mszy św. o 12.00 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich uczestników(…)

więcej

Roraty

Zaczął się Adwent. Od poniedziałku (1 grudnia) zapraszamy na Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie. Roraty w naszym kościele będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W związku z tym przez cały(…)

więcej

Mój kościół

Nasza parafia organizuje konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Mój kościół”. Do udziału w nim zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze. Prace można składać do niedzieli 30 listopada w zakrystii lub(…)

więcej

Serdeczna paczka

Są dzieci, które ani z okazji dnia św. Mikołaja, ani w czasie świąt Bożego Narodzenia nie dostaną paczki. Z myślą o tych dzieciach organizujemy w naszej parafii akcję „Serdeczna paczka”. W pierwszą niedzielę adwentu(…)

więcej

Odpust Parafialny

W niedzielę 23 listopada, z okazji uroczystości Chrystusa Króla, będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania, szczególnie podczas Mszy św. o 12.00.

więcej

Wycieczka do Francji

Trwają zapisy na wycieczkę do Francji połączoną z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w La Salette w terminie 30.04.-07.05.2015. Nasza parafia organizuje ją we współpracy z Biurem Podróży Primapol. Zapisy w siedzibie biura przy ul. Kościuszki(…)

więcej

Złota Księga Różańcowa

Dzieci, które w październiku najwytrwalej uczestniczyły w różańcu, zostaną wyróżnione wpisem do Złotej Księgi Różańcowej. Wręczenie dyplomów wyróżnionym dzieciom odbędzie się w niedzielę 16 listopada podczas Mszy(…)

więcej

Z życia Parafii