Góry Świętokrzyskie

Nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol, organizuje we wrześniu trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, połączoną z nawiedzeniem sanktuarium na Świętym Krzyżu. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wyjazdu. Zapisy w siedzibie Biura Podróży (ul. Kościuszki 17, tel. 32 262-36-37).

 

Perły Gór Świętokrzyskich

Termin: 08.09. – 10.09.2017
Trasa wycieczki: Nagłowice – Chęciny – Jaskinia Raj –  Kielce – Święta Katarzyna – Święty Krzyż – Sanktuarium Matki Bożej Daleszyckiej – Ujazd – Opatów

 

1 dzień

Wyjazd z miejsca zbiórki  przejazd do Nagłowic – wizyta w dworku pisarza Mikołaja Reja – który tu żył, gospodarował i walczył o to, abyśmy wiedzieli „iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”, Chęciny – ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku, jedna z najpotężniejszych królewskich fortec, której przez następnych 250 lat żadne wojska nie zdołały zdobyć, Jaskini Raj – najpiękniejsza krasowa jaskinia w Polsce, znana ze swej charakterystycznej szaty naciekowej, kompleks korytarzy z setkami stalaktytów i stalagmitów, obiadokolacja, nocleg w Kielcach lub okolicy.

2 dzień

Po śniadaniu spacer z przewodnikiem po Kielcach: aleja gwiazd, park miejski, źródełko miłości, plac Artystów, kielecki deptak czyli ul. Henryka Sienkiewicza, plac Katedralny. Przejazd do Krajna Zagórze, gdzie znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata : plac św. Piotra, Coloseum, Piramida Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statua Wolności, miniatury nieistniejących już wież World Trade Center. Zwiedzanie Świętokrzyskiego Parku Narodowego: Święta Katarzyna – klasztor Bernardynek z figurą patronki miejscowości, kaplica, w której S. Żeromski jako młody uczeń zostawił podpis oglądany do dziś, Święty Krzyż– Msza Święta oraz zwiedzanie klasztoru na Łysej Górze z relikwiami Krzyża Świętego, na którym umarł Chrystus, krypty grobowe z legendarnym księciem Jeremim Wiśniowieckim i ciałami benedyktynów, muzeum misyjne – ciekawe eksponaty z całego świata, powrót do obiektu. Kolacja integracyjna, nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Daleszyce do Sanktuarium Matki Bożej Daleszyckiej, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Szkaplerznej. W czasie wizyty biskupiej w 1782 r. obraz został uznany za słynący łaskami. Do dzisiaj mieszkańcy tych okolic pielgrzymują do obrazu podziękować Matce Bożej za wstawiennictwo oraz prosić o potrzebne łaski. Msza Święta.

Przejazd do Opatowa – zwiedzanie z przewodnikiem zabytków miasta: kolegiata św. Marcina, najcenniejszy zabytek w mieście, Brama Warszawska, Rynek, spacer Podziemną Trasą Turystyczną – 335-metrowy odcinek, w którego skład wchodzi 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach, najniższy poziom na głębokości 14,5 m, na całej trasie panuje temperatura wynosząca od 6 C do 12 C.

W drodze powrotne zwiedzanie malowniczych ruin monumentalnego zamku-pałacu Krzyżtopór, zbudowanego przez bogatego magnata Krzysztofa Ossolińskiego (zamek miał tyle okien, ile dni w ciągu roku, tyle pokoi, ile tygodni w roku i tyle sal, ile miesięcy w roku). Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do domu w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena: 490 zł

Świadczenia:

transport autokarem lub busem

2 noclegi ,

2 śniadania i 2 obiadokolacje

opieka pilota,

ubezpieczenie NNW

Dodatkowo płatne: wstępy, przewodnik  – ok. 80 zł

Z życia Parafii