Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

13 października 2019

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

 

 

 1. W związku z przypadającym dzisiaj Dniem Papieskim, młodzież prowadzi przed kościołem zbiórkę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci zaprezentują przygotowaną z okazji Dnia Papieskiego inscenizację.

Z inicjatywy p. Katechetki i grupy Rodziców, po Mszach św. prowadzona jest przed kościołem sprzedaż „kremówek papieskich” na cel charytatywny. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na pomoc dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

 

 1. W środę po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek po Mszy św. o 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W piątek (18 października) o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych do Miłosierdzia Bożego. Intencje do Mszy św. można zgłaszać w zakrystii. Po Mszy św. będzie koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W przyszłą niedzielę (20 października) o godz. 13.00 będzie Msza św. chrzcielna. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych odbędzie się w sobotę bezpośrednio po Mszy św. o 18.00 (ok. 18.45) w sali na tyłach kościoła.

Roczki, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę urodzin, będą w niedzielę 27 października o 12.00. Intencje do tej Mszy św. można zgłaszać w zakrystii.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na prace w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary do puszki na działalność Caritas w naszej diecezji. Dziękujemy także młodzieży, która przeprowadziła tę zbiórkę.

 

 1. Na stolikach z gazetami przygotowane są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych, najlepiej w pierwszym przypadku. Należy zaznaczyć, czy chodzi o wypominki roczne, czy oktawalne. Wypominki roczne są w każdą niedzielę w dwóch częściach: przed Mszą św. o 9.00 i o 10.30.

 

 1. Przez cały październik zapraszamy na wspólny różaniec w naszym kościele. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe jest o 16.45, a w soboty i niedziele po Mszy św. o 18.00.

 

 1. W najbliższy poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji zapraszamy na różaniec w intencji Nauczycieli, Wychowawców i wszystkich Pracowników Oświaty w poniedziałek o 16.45.

 

 1. Na stoliku z gazetami jest do nabycia kalendarz misyjny na rok 2020.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w poniedziałek za tydzień (21 października) o 19.00 w sali na plebanii.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o porządek wokół naszego kościoła. Paniom, które na co dzień dbają o jego otoczenie, dziękujemy za pomoc w grabieniu liści.

 

 1. Uczestników pielgrzymki parafialnej do Włoch zapraszamy na spotkanie dzisiaj (niedziela 13.10.) o 17.00 na plebanii.

 

Dzisiaj o 18.00 (niedziela 13 października) zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. będzie różaniec i procesja maryjna wokół kościoła, a na zakończenie apel jasnogórski. Ze względu na nabożeństwo fatimskie, nie ma dzisiaj Nieszporów.

 

Z życia Parafii