Spotkanie organizacyjne

Coraz bliżej nasza pielgrzymka do Lourdes i Fatimy. Osoby, które zapisały się na ten wyjazd, i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 13 marca. Odbędzie się ono o godz. 19.00 w sali na tyłach naszego kościoła. W ostatnim czasie udało się nieco zmodyfikować końcową część programu. Dzięki temu powrót z Hiszpanii do Polski został rozdzielona na dwa etapy noclegiem w okolicach Miluzy we Francji.

 

WŁOCHY – FRANCJA – HISZPANIA – PORTUGALIA

z pielgrzymką do Lourdes, Fatimy i Montserrat

12 dni

 

TRASA PRZEJAZDU:

TURYN – AWINION – CARCASSONNE – LOURDES – FATIMA – VALINHOS –  AJUSTREL – TOLEDO – SARAGOSSA– MONTSERRAT – BARCELONA – LLORET DE MAR

 1. 1 dzień – wtorek
 2. Wyjazd rano, przejazd do Włoch. Kolacja i nocleg w hotelu.(1100 km)
 3. 2 dzień – środa
 4. Przejazd do Turynu, stolicy Piemontu. Modlitwa w renesansowej XV-wiecznej katedrze Św. Jana Chrzciciela – patrona miasta, gdzie od 1578 roku przechowywany jest słynny Całun Turyński – niezwykły wizerunek umęczonego i ukrzyżowanego Chrystusa. Przejazd do Awinionu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.(770 km)
 5. 3 dzień – czwartek
 6. Przejazd przez Carcassonne (zwiedzanie) do Lourdes, gdzie znajduje się największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego, celu pielgrzymek. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego11 lutego 1858  przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. Zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer do sanktuarium, nocleg.(500 km)
 7. 4 dzień – piątek
 8. Śniadanie. Dzień poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy w Lourdes, udział we Mszy św., Droga Krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Bernadetty Soubirous. Obiadokolacja i nocleg.
 9. 5 dzień – sobota
 10. Po śniadaniu, wcześnie rano, wyjazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu , obiadokolacja i nocleg. (1100 km)
 11. 6 dzień niedziela
 12. Śniadanie. Pobyt w Fatimie i miejscach związanych z objawieniami: Cova da Iria, Bazylika, Droga krzyżowa do Valinhos, miejsce ukazania Anioła Stróża, Aljustrel – miejscowość, w której mieszkały Łucja, Hiacynta i Franciszek. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Msza święta. Obiadokolacja i nocleg.
 13. 7 dzień poniedziałek
 14. Po śniadaniu przez Półwysep Iberyjski – wjazd do Hiszpanii. Przejazd w kierunku Toledo, które Toledo jest jednym z najbardziej bogatych w zabytki miast hiszpańskich. Krótkie zwiedzanie. Duża różnorodność stylów artystycznych sprawia, że starówka jest prawdziwym muzeum pod gołym niebem. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (600 km)
 15. 8 dzień – wtorek
 16. Śniadanie, przejazd przez Saragossę (krótkie zwiedzanie miasta) do Lloret de Mar znanego kurortu na katalońskim wybrzeżu Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg (750 km).
 17. 9 dzień – środa
 18. Dzień wypoczynku nad morzem. Czas wolny.
 19. 10 dzień czwartek
 20. Śniadanie. Przejazd do Montserrat , gdzie od wieków czczona jest niewielka figurka Madonny nazywana poufale La Moreneta (Czarnulka). W 880 r. w pieczarze Santa Cova (Święta Grota) na górze Montserrat znaleziono czarną rzeźbę Matki Boskiej, ukrytą tam przed Maurami w VIII w. W miejscu odnalezienia figurki wybudowano kaplicę. Liczni wierni zaczęli tu pielgrzymować. Czarną Madonnę ogłoszono patronką Katalonii. Przejazd do Lloret de Mar znanego kurortu na katalońskim wybrzeżu Costa Brava. Po południu przejazd do   Zwiedzanie miedzy innymi: kościoła Sagrada Familia, dzieła Antonia Gaudiego, będące symbolem Barcelony, Łuk Triumfalny, park Ciutadella, wzgórze Montjuic. Przejście przez Dzielnicę Gotycką, Katedra św. Eulalii, rzymskie mury. Spacer po Ramblas – głównej promenadzie miasta, pomnik Kolumba, port. Wizyta na Stadionie Olimpijskim (dla chętnych). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (180 km)
 21. 11 dzień – piątek
 22. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocleg w okolicach Miluzy. (950 km)
 23. 12 dzieńsobota
 24. Przejazd przez Niemcy do Polski (1100 km). Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych.
 25. Termin: 26.04 – 07.05.2016                    
 26. Cena od osoby: 3290 zł

CENA OBEJMUJE:

przejazd autokarem

11 noclegów w hotelach turystycznych ,  pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami:

(Okolice Werony – 1, Awinion – 1, Lourdes – 2, Fatima – 2, okolice Toledo – 1, Lloret de Mar – 3, Miluza – 1)

10 śniadań, 10 obiadokolacji

opiekę pilota , opiekę duchową kapłana

ubezpieczenie Signal Iduna

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, słuchawek, wjazdów do miast, opłat klimatycznych, lokalnych przewodników, noclegu w Miluzie. (około 120 EUR)

dla chętnych wstęp do muzeum i na stadion Camp Nou w Barcelonie (ok. 22 EUR)

 

Informacje i rezerwacja w Biurze Podróży Primapol w Dąbrowie Górniczej, ul. Kościuszki 17 . Tel. 32 2623637; 694 483 064

Z życia Parafii