Adwent

Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Od poniedziałku (3 grudnia) zapraszamy na Msze św. roratnie. Roraty dla dzieci będą o godz. 17.00. W związku z tym, przez cały Adwent nie będzie Mszy św. o 17.30. Dzieci zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku. Wtedy będą otrzymywać specjalne obrazki i brać udział w losowaniu figurki.

Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy także na tradycyjne poranne roraty podczas Mszy św. o godz. 7.00. Będą one przez cały Adwent w dniach od poniedziałku do soboty.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą w dniach od 14 do 16 grudnia. Dodatkowe odwiedziny osób chorych i starszych przed świętami Bożego Narodzenia zaplanowane są na sobotę 22 grudnia. Prosimy o wcześniejsze zapisywanie swoich bliskich w zakrystii. Ze względu na kolędę, nie będzie odwiedzin chorych w pierwszą sobotę stycznia.

Członkowie Akcji Katolickiej po Mszach św. rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas i opłatki.

Jak co roku, w Boże Narodzenie (25 grudnia) o godz. 12.00 będzie specjalna Msza św. w intencji wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy przeżywają w tym roku swoje małżeńskie jubileusze. Imiona i nazwiska małżonków, za których będziemy się modlić w tej Mszy św., prosimy zgłaszać w zakrystii.

Chrzty w tym miesiącu będą w drugi dzień Bożego Narodzenia (26 grudnia) podczas Mszy św. o 13.00. Roczki, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających urodziny, będą w niedzielę 30 grudnia o 12.00.

Z życia Parafii