Boże Ciało

W czwartek (11 czerwca) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. tego dnia będą o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o 12.00). Po Mszy św. o 10.30 będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Podczas procesji, podobnie jak w kościele, jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy tylko sprawujących liturgię. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się przygotowania ołtarzy.

Z myślą o osobach, które ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w procesji wokół kościoła, czy też nie chcą przebywać w większych zgromadzeniach, odprawimy jeszcze jedną procesję, w kościele po Mszy św. o 18.00. Podczas tej procesji, uczestnicy pozostaną na swoich miejscach w ławkach, a tylko ksiądz z Najświętszym Sakramentem przejdzie do czterech ołtarzy przygotowanych wewnątrz kościoła.

Przez całą oktawę po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. o 18.00. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała, z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła, będzie w czwartek 18 czerwca.

Z życia Parafii