Boże Ciało

W czwartek (30 maja) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. tego dnia będą o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00). Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. Po niej wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Trasa naszej procesji będzie przebiegać następującymi ulicami: 11 Listopada – Krasińskiego – 6-go Sierpnia – Mickiewicza  – powrót do kościoła.  Zakończenie procesji nastąpi w kościele. Podobnie jak w poprzednich latach, NIE BĘDZIE MSZY ŚW. NA TRASIE PROCESJI.

Tak jak co roku, o przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty działające w naszej parafii. O pomoc w przygotowaniu procesji prosimy również osoby, które zajmują się niesieniem figury i różańca. Zapraszamy dzieci, szczególnie w strojach pierwszokomunijnych. Dziewczynki z klas 1-3 i młodsze zachęcamy do sypania kwiatów podczas procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty będzie w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów z ogrodów i działek do sypania podczas procesji. Można je zostawiać w zakrystii lub w pojemniku, który jest wystawiony za ławkami. Zachęcamy do przystrojenia okien naszych domów, szczególnie na trasie procesji.

Przez całą oktawę po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do udziału w niej również dzieci, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty. Uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała, z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła, nastąpi w czwartek 6 czerwca.

Z życia Parafii