Boże Narodzenie

W poniedziałek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia, zachęcamy do zachowania, zgodnie z tradycją, wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 7.00 zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie roraty. W Wigilię nie ma Mszy św. po południu.

O północy zapraszamy na Pasterkę. Piętnaście minut wcześniej rozpocznie się modlitewne czuwanie przed Bożym Narodzeniem. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia, z którego finansowana jest działalność Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie w Sosnowcu i Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.

We wtorek 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. tego dnia będzie o 9.00, a kolejne o 10.30, 12.00 i 18.00. W Boże Narodzenie o godz. 12.00 zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy przeżywają w tym roku swoje małżeńskie jubileusze. Imiona i nazwiska jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii. Dla Jubilatów i ich Najbliższych będą zarezerwowane ławki z przodu kościoła.

W środę 26 grudnia przypada święto św. Szczepana. Msze św. tego dnia będą według porządku niedzielnego: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. O 13.00 będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna. Taca tradycyjnie przeznaczona jest na uczelnie katolickie i pomoc studiującym w nich.

Z życia Parafii