Boże Narodzenie

W piątek 24 grudnia przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia, zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 7.00 zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie roraty. W Wigilię nie ma Mszy św. po południu. O północy zapraszamy na Pasterkę. Piętnaście minut wcześniej rozpocznie się modlitewne czuwanie przed Bożym Narodzeniem. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia, z którego finansowana jest działalność Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie w Sosnowcu i Diecezjalny Dom Matki i Dziecka.

W sobotę 25 grudnia przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Pierwsza Msza św. tego dnia będzie o 9.00, a kolejne o 10.30, 12.00 i 18.00. W Boże Narodzenie o godz. 12.00 zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy przeżywają w tym roku swoje małżeńskie jubileusze. Imiona i nazwiska jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii. Dla Jubilatów i ich Najbliższych będą zarezerwowane ławki z przodu kościoła.

W niedzielę 26 grudnia przypada uroczystość Świętej Rodziny. O 12.00 będą roczki, czyli Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę urodzin. Intencje można zgłaszać w zakrystii. O 13.00 będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

Z życia Parafii