Luty w naszym kościele

Ze względu ferie zimowe, przez dwa tygodnie od 11 do 23 lutego w dni powszednie Msze św. będą o 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna jest czynna w zwykłych godzinach, to znaczy 16.00-17.00, w dniach od poniedziałku do piątku. W poniedziałek 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji o godz. 9.00 zapraszamy na specjalną Mszę św. w intencji wszystkich Chorych. Podczas tej Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Przed Mszą św. (od 8.30) będzie można skorzystać ze spowiedzi.

Po raz kolejny w parafiach naszej diecezji prowadzona jest zbiórka elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Stowarzyszenia „PRO MISSIO”, które organizuje pomoc dla placówek misyjnych w najuboższych rejonach świata. Pozyskane fundusze wspomogą działalność szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a także szkół w Kamerunie i Kenii, prowadzonych przez polskie siostry. Na stolikach za ławkami wyłożone są ulotki z informacjami na temat organizowanej akcji.

W naszej parafii zbiórka zostanie przeprowadzona w dniach 20 i 21 lutego. Zużyty sprzęt można dostarczać w dowolnych godzinach. Prosimy, aby przywiezione rzeczy zostawiać z tyłu kościoła, przed wejściem do kaplicy pogrzebowej.

Z życia Parafii