Najpiękniejszy kościół

Podobnie jak przed dwoma laty, został ogłoszony plebiscyt na najpiękniejszy kościół w Dąbrowie Górniczej. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy czują się związani ze swoją parafią i swoim kościołem. Jak piszą organizatorzy: „Pokażmy, że kościół to dla nas nie tylko miejsce kultu religijnego, ale również wspólne dobro, przestrzeń, która nas łączy. Wskażmy świątynie, gdzie parafianie wspólnie dbają o wystrój kościoła, a proboszcz cieszy się wśród wiernych dużym zaufaniem. Nasz plebiscyt to sposób na to, aby wyróżnić aktywne parafie, pokazać zaangażowanie ludzi w parafialne życie i więź, jaka ich łączy z kościołem, do którego należą. To również okazja, by w ten nietypowy sposób po prostu pokazać najpiękniejsze i najbardziej zadbane świątynie.”

Głosowanie odbywa się od 29 kwietnia do 27 maja za pośrednictwem portalu dabrowagornicza.naszemiasto.pl

http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/plebiscyt/najpiekniejszy-kosciol-w-dabrowie-gorniczej-edycja-2016,34033,t,id.html.

Nagrodą będzie wspólne zdjęcie wiernych na tle zwycięskiej świątyni oraz artykuł o parafii w Dzienniku Zachodnim. Nasza parafia, podobnie jak przed dwoma laty, jest uczestnikiem plebiscytu. A zatem, do dzieła.

Z życia Parafii