„Nowe Życie”

W parafii Chrystusa Króla rozpoczyna działalność Grupa Anonimowych Alkoholików „NOWE ŻYCIE”. Jej spotkania będą się odbywać w każdą niedzielę o  godzinie 10.00 w sali nad zakrystią (wejście z tyłu kościoła). Pierwsze spotkanie jest zaplanowane na niedzielę 2 kwietnia.

Wspólnota Anonimowych Alkoholików (AA) stanowi najbardziej znaną na świecie i powszechnie dostępną formę wsparcia dla poszukujących pomocy osób uzależnionych od alkoholu. Ruch AA opiera się na idei wzajemnej pomocy, posiada własną tożsamość, bogate tradycje, wyraziste zasady i stabilny program zdrowienia.

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą ludzi, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia. Podstawowym celem jej członków jest trwanie w trzeźwości i pomaganie innym w jej osiągnięciu.

Alkoholizm to choroba, która rozwija się stopniowo i może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, poziom intelektualny czy zasobność portfela. Na spotkaniach  Grupy AA można się dowiedzieć, co  to  jest  choroba alkoholowa i  jak  sobie z nią radzić?

Pomoc mogą otrzymać także bliscy osób uzależnionych. Mogą oni uczestniczyć w tak zwanych  mityngach  otwartych, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Pozostałe mityngi  mają charakter zamknięty i mogą z nich korzystać tylko  osoby uzależnione.

Z życia Parafii