Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Biuro Podróży Primapol z Dąbrowy Górniczej organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 1-8 października br. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program wyjazdu. Zapisy i dodatkowe informacje na temat pielgrzymki w siedzibie Biura przy ul. Kościuszki 17 (tel. 32 262 36 37). Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc.

 

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI  ŚWIĘTEJ

8 dni

01-08.10.2022

 

CEZAREA NADMORSKA – HAJFA– NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA – BETLEJEM – JEROZOLIMA – AIN KAREM

 

Dzień 1 (01.10.)

TEL AWIW

Spotkanie uczestników i przejazd  na lotnisko – odprawa bagażowo – biletowa.  Przelot do  Tel Awiwu.

CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET   Przylot na lotnisko Ben Guriona. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej – ruiny miasta Heroda Wielkiego. Następnie Hajfa, gdzie odwiedzimy  sanktuarium oo. Karmelitów: Kościół Stella Maris skrywający grotę Eliasza. Dalej pojedziemy do Nazaretu  – Kościół Zwiastowania NMP, Kościół św. Józefa  Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg w hotelu w Galilei.

 

Dzień 2 (02.10.)

KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie. Kana Galilejska, miejsce  pierwszego cudu – przemiany wody w wino.  Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw – słynącą z kazania Jezusa. Następnie przejazd do Tabgha –  Kościół Rozmnożenia Chleba oraz Kościół Prymatu św. Piotra (gdzie Pan Jezus wskazał św. Piotra jako głowę Kościoła). Dalej Kafarnaum –  gdzie znajdują się ruiny domu rodzinnego św. Piotra. Następnie Jezioro Galilejskie, rejs łodzią po jeziorze. Czas na odpoczynek oraz opcjonalnie lunch: ryba św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 3 (03.10.)

GÓRA TABOR – JERYCHO – MORZE MARTWE – BETANIA

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wjazdu na Górę Tabor – Bazylika Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd Doliną Jordanu do miejsca chrztu Jezusa oraz do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Zobaczymy m.in. sykomorę Zacheusza  oraz Górę Kuszenia. Dalej pojedziemy  nad Morze Martwe położone 450 m poniżej poziomu morza, gdzie będzie możliwość  skorzystania z kąpieli. Przejedziemy do Betanii, gdzie nawiedzimy dom Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4 (04.10.)

BETLEJEM – AIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia w Betlejem Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej. Następnie udamy się na Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem , gdzie zwiedzimy Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Kościół Nawiedzenia  św. Elżbiety. W drodze powrotnej zatrzymamy się koło największej Menory (symbolu Izraela) oraz koło Knesetu (parlamentu Izraelskiego). Wizyta w  Yad Vashem – Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 5 (05.10.)

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejście przez Bramę św. Szczepana do Starego Miasta Jerozolimy. Następnie, idąc Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), dotrzemy do Bazyliki Grobu Bożego, nawiedzimy bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 6 (06.10.)

GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną. Nawiedzenie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz). Schodząc z Góry Oliwnej drogą Niedzieli Palmowej, odwiedzimy Kościół  Dominus Flevit (Pan zapłakał), pomodlimy się w Bazylice Getsemani  oraz w Bazylice Narodów. Następnie Kościół Zaśnięcia NMP na Syjonie oraz miejsce Ostatniej Wieczerzy – Wieczernik wraz z grobem Króla Dawida. Powrót do hotelu,  obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 7 (07.10.)

JEROZOLIMA

Po śniadaniu nawiedzimy Kościół  św. Anny wraz z Sadzawką Betesda. Dalej udamy się do Ecce Homo oraz miejsca, gdzie był więziony Pan Jezus. Przejście do Kościoła Zaparcia się św. Piotra oraz przejście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień 8 (08.10.)

TEL AWIW

Śniadanie. Przejazd do Tel Awiwu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta. W trakcie zwiedzania czas wolny na ewentualny posiłek (płatne we własnym zakresie). Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie – odprawa bagażowo-biletowa.  Przelot  do Polski. Transfer z lotniska . Zakończenie pielgrzymki.

 

 

TERMIN: 01-08.10.2022

CENA : 3950 zł / osoba

UWAGA: dzień pierwszy i ostatni są dniami transportu, ich program może ulec zmianie w zależności od godzin lotów. Świadczenia zawarte w cenie nie ulegają zmianie.

 

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

 • przelot samolotem
 • transfery do/z lotniska
 • 7 noclegów w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 2 x dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji)
 • transfery
 • opieka pilota/przewodnika
 • opieka duchowa kapłana
 • ubezpieczenie KL i NNW ( bez chorób zastanych)

 

 

CENA IMPREZY  NIE OBEJMUJE:

 • wstępów i napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 260 USD obowiązkowo)
 • napojów do posiłków
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200,00 zł
 • Funduszu Gwarancji Turystycznej: 30 zł/osoba (obowiązkowo)

 

AZ Primapol ul. Kościuszki 17,  41-300 Dąbrowa Górnicza,

Tel+ 48 32 2623637, e-mail: primapol@primapol.com .pl

www.primapol.eu

Z życia Parafii