Portugalia

Biuro Podróży Primapol, z którym od kilku lat współpracuje nasza parafia, na przełomie kwietnia i maja 2019 roku organizuje ośmiodniowy wyjazd do Portugalii. W programie jest także nawiedzenie sanktuarium w Fatimie. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program tego wyjazdu. Dodatkowe informacje i zapisy w siedzibie Biura przy ul. Kościuszki 17.

 

 

PORTUGALIA – 8 dni

TRASA ZAGRANICZNA:

LIZBONA – TOMAR – BATALHA – COIMBRA – FATIMA – ALJUSTREL – NAZARE – OBIDOS – SINTRA – CABO DA ROCA

 

 

PROGRAM

 

1 dzień: Wylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

 

2 dzień: Po śniadaniu wizyta w Tomar, mieście w którym znajduje się wpisany na listę UNESCO kompleks klasztorny Zakonu Chrystusa. U podnóża klasztoru rozciąga się starówka, której centrum stanowi Praca da Republica Zwiedzanie klasztoru i spacer uliczkami miasta. Dla chętnych wizyta w Museu dos Fosforos, czyli największym w Europie Muzeum Zapałek, które prezentuje kolekcję ponad 50 tys. pudełek zapałek z całego świata. Przejazd do Batalha, zwiedzanie klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku. Kolacja, nocleg. (150km)

 

3 dzień: Po śniadaniu wyjazd do Coimbry – jednego z najpiękniejszych miast Portugalii. To niespełna 200-tysięczne miasto urzeka malowniczym położeniem wśród wzgórz nad rzeką Mondego, licznymi zabytkami oraz niepowtarzalną atmosferą, tworzoną przez studencką społeczność. Dawna stolica Portugalii, miasto królów, świętych, imponujących zabytków i muzyki fado.  Coimbra dzieli się na Dolne Miasto i Górne Miasto. Jest to istna plątanina wąskich uliczek, w których z przyjemnością można się zgubić – zawsze jednak na szczyt wzgórza prowadzi wieża zegarowa najstarszego uniwersytetu w Portugalii. Spacer po mieście, gdzie najważniejsze zabytki znajdują się w zasięgu spokojnego spaceru. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (218 km)

 

4 dzień: Po śniadaniu wyjazd na cały dzień do Fatimy i miejsc związanych z objawieniami: Cova da Iria, Bazylika. Msza święta w Kaplicy Anioła Pokoju. Droga krzyżowa do Valinhos, miejsce ukazania Anioła Stróża,  Aljustrel – miejscowość, w której mieszkały Łucja, Hiacynta i Franciszek. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (126 km)

 

5 dzień: Śniadanie. Przed południem czas wolny nad Atlantykiem. Po południu zwiedzanie Obidos – „miasta królowych” zaliczanego do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką oraz pamiątkami, niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy – ginja. Kolacja i nocleg w hotelu. (81 km)

 

6 dzień: Śniadanie.  Przejazd do Lizbony. Po drodze zwiedzanie Sintry. To jedno z najpiękniejszych miast tej części Portugalii, wpisane na listę UNESCO. Otoczone górami zachwyca krętymi uliczkami i zabytkami. Zwiedzanie symbolu Sintry – Pałacu Narodowego z charakterystycznymi kominami. Następnie przejazd na Cabo da Roca, który stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Poszarpane skały wysokiego na 140 metrów klifu i wbijające się w niego fale Oceanu Atlantyckiego tworzą wartą zapamiętania scenerię. Przejazd do hotelu w Lizbonie, kolacja, nocleg. (193 km)

 

7 dzień: Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. W programie: dzielnice  Baixa i Alfama, słynny deptak Rua Augusta, katedra, zamek św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony. Czas wolny – okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: kościół Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą wieczór fado (ok. 40 Eur). (180 km)

 

8 dzień: Przejazd  na lotnisko i powrót do Polski.

 

TERMIN : 28.04 – 05.05.2018                     

CENA: 2890 ZŁ/OSOBA

 

Uwaga: cena gwarantowana dla rezerwacji dokonanych do 19.10.2018. Zaliczka 1700,00 zł ( w tym bilet samolotowy bezzwrotny).

 

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach o standardzie **/***.(2 x Lizbona 5 x wybrzeże Atlantyku) Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji.

Transport: samolot (mała torebka i bagaż rejestrowany 20 kg)

Transport lokalny

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego.

Opieka pilota.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, oplata klimatyczna, przewodnicy lokalni, słuchawki) – orientacyjny koszt: ok. 120 EUR,

dopłaty do pokoju jednoosobowego: 660,00 zł

 

AZ Primapol 

ul. Kościuszki 17,  41-300 Dąbrowa Górnicza,

Tel+ 48 32 2623637

e-mail: primapol@primapol.com .pl  

www.primapol.eu

Z życia Parafii