Przed ŚDM

Serdecznie dziękujemy rodzinom, które zadeklarowały chęć przyjęcia w swoich domach pielgrzymów, którzy przyjadą do naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży w dniach 20-25 lipca br. Wszystkie osoby, które mogą i chcą przyjąć u siebie pielgrzymów, prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej i dostarczenie jej do zakrystii. Deklarację można pobrać u dołu tej strony. Ulotki zawierające deklarację są też wyłożone na stolikach z gazetami w naszym kościele.

 

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII

W dniach od 20 do 25 lipca 2016 r. nasza parafia będzie gościła pielgrzymów z zagranicy, którzy przybędą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Zanim młodzież spotka się z Ojcem Świętym w Krakowie, przez kilka dni przebywać będzie w parafiach, w różnych częściach Polski. Zamieszka u rodzin, które wyrażą chęć przyjęcia młodych pielgrzymów. Nasza parafia będzie gościć około 80 uczestników ŚDM.

Gościna będzie polegała na zapewnieniu pielgrzymom zakwaterowania z dostępem do łazienki (5 noclegów) i wyżywienia (śniadania i obiadokolacje). Znajomość języków obcych nie jest konieczna. Do rodziny goszczącej nie będzie należało organizowanie zajęć dla młodzieży w czasie jej pobytu. Za to odpowiedzialna jest diecezja i parafia. Poniżej prezentujemy planowany program pobytu młodzieży w naszej diecezji.

Środa 20.07.

Przyjazd do parafii i zakwaterowanie

Czwartek 21.07.

Dekanalny dzień młodzieży organizowany przez parafie

Piątek 22.07.

Pielgrzymka do Częstochowy

Sobota 23.07.

Wyjazd do Oświęcimia

Niedziela 24.07.

„Niedziela z polską rodziną”

Program na ten dzień zostanie przygotowany przez Parafialne Centrum ŚDM

Poniedziałek 25.07.

Wyjazd z parafii do Krakowa

Osoby, które mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o wypełnienie zamieszczonej poniżej deklaracji i przekazanie księdzu proboszczowi.

deklaracja (pdf)

Z życia Parafii