Wielki Post

W środę (6 marca) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilościowe do jednego posiłku do syta i dwóch lżejszych posiłków. Ze względu na Popielec, w tę środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy na pierwszą drogę krzyżową. Dla dzieci droga krzyżowa będzie o 16.45. Już od tego piątku dzieci uczestniczące w nabożeństwie drogi krzyżowej będą otrzymywać fragmenty pamiątkowej układanki. Wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych będzie o 18.45 (po Mszy św.).

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo gorzkich żali będzie o 17.15.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od czwartej niedzieli Wielkiego Postu (31 marca).

Podobnie jak w poprzednich latach, Caritas przygotowała skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W Środę Popielcową i w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu po Mszach św. Członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać przygotowane puszki w cenie 2,50 zł. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane do Caritas na organizowaną przez nią pomoc dla najbardziej potrzebujących. Same zaś skarbonki niech trafią do naszych rodzin, gdzie przez cały okres Wielkiego Postu będziemy mogli składać swoje drobne ofiary. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w drugą niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zebrane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na działalność dobroczynną w naszej parafii, organizowaną przez Parafialne Koło Akcji Katolickiej.

Z życia Parafii