Wielki Post

W środę 17 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na Mszę św. z obrzędem posypania głów popiołem. Obrzęd ten został dostosowany do obowiązujących przepisów sanitarnych. Msze św. w Popielec będą o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilościowe do jednego posiłku do syta i dwóch lżejszych posiłków. Ze względu na Popielec, w tę środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy na drogę krzyżową. Dla dzieci droga krzyżowa będzie o 16.45. Dzieci uczestniczące w nabożeństwie drogi krzyżowej będą otrzymywać fragmenty pamiątkowej układanki. Wieczorna droga krzyżowa dla dorosłych będzie o 18.45.

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo gorzkich żali będzie o 17.15.

Podobnie jak w poprzednich latach, Caritas przygotowała skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W Środę Popielcową i w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać przygotowane skarbonki w cenie 2,50 zł. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane do Caritas na organizowane przez nią leczenie dzieci i osób starszych. Same zaś skarbonki niech trafią do naszych rodzin, gdzie przez cały okres Wielkiego Postu będziemy mogli składać swoje drobne ofiary. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w drugą niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zebrane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na działalność dobroczynną w naszej parafii, organizowaną przez Parafialne Koło Akcji Katolickiej.

Z życia Parafii