Wrzesień

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest w niedzielę 6 września o godz. 12.00. Podczas tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, na które szczególnie zapraszamy pierwszoklasistów.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynają się w naszej parafii przygotowania do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że do bierzmowania i do Pierwszej Komunii św. przygotowujemy się i przystępujemy w swojej parafii, to znaczy w parafii zamieszkania. Przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w klasie szóstej, a do Pierwszej Komunii św. w klasie pierwszej.

W niedzielę za dwa tygodnie (20 września) po Mszy św. o 10.30 w naszym kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas szóstych, poświęcone przygotowaniom do bierzmowania. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Osoby z naszej parafii, które chodzą do szkoły poza parafią, a chcą u nas przygotowywać się do bierzmowania lub Pierwszej Komunii, powinny zgłosić się w tej sprawie do zakrystii do końca września.

Podobnie jak w poprzednich latach, nasza parafia we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 8 organizuje dożywianie w postaci obiadów dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji. Chętnych darczyńców prosimy o zgłaszanie się w tej sprawie do zakrystii. Miesięczna wpłata na obiady wynosi 50 zł.

 

Z życia Parafii