Wyjazd do Grecji

Trwają zapisy na wyjazd do Grecji, który organizujemy we współpracy z Biurem Podróży Primapol na początku maja tego roku. Po konsultacjach z uczestnikami zdecydowaliśmy, że podróż do Grecji i z powrotem odbędziemy samolotem, a nie, jak wcześniej planowaliśmy, autokarem. W związku z tym, modyfikacji uległ program pobytu.  Zapisy będą przyjmowane do piątku 19 stycznia.

 

GRECJA – 8 dni (1-8 maja 2018)

 

TRASA ZAGRANICZNA: ATENY – LUTRAKI – PELOPONEZ: EPIDAVROS, MYKENY, NAFPLIO – KANAŁ KORYNCKI – KALAVRITA – METEORY – ATENY

 

01.05.2018

1 dzień: 10:25 wylot z Krakowa Balice  do Aten. Transfer z lotniska do hotelu w Lutraki. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

 

02.05.2018

2 dzień: Zwiedzanie Aten: Muzeum Akropolu, wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Erechtejon, świątynia Ateny Nike, monumentalna brama Propyleje, najsłynniejszy teatr w Grecji – Teatr Dionizosa, Areopag – miejsce posiedzeń Rady Areopagu, ruiny Agory Greckiej (zewnątrz), gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi wartę gwardzistami – Evzonami, Ogrody Narodowe – dawne ogrody królowej Amalii(zewnątrz),  Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e., świątynia Zeusa, Łuk Hadriana, Plac Omonia  wokół którego znajduje się wiele sklepów i hoteli. Wieczorem spacer na Plakę – rozrywkową najstarszą dzielnicę Aten, pełną restauracji, tawern, barów i kawiarni. Folklorystyczny wieczór grecki z kolacją i winem na Place. Powrót do hotelu, nocleg.

 

03.05.2018

3 dzień: Przejazd na Argolidę. Postój przy Kanale Korynckim – czas wolny na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Przejazd do Myken – ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej z „cyklopowymi murami”,  Bramą Lwów pochodzącą z 1250 r. p.n.e., i grobem Agamemnona. Przejazd do Epidavros – największego w starożytnej Grecji ośrodka terapeutycznego i religijnego. Epidavros słynie ze wspaniale zachowanego teatru, mieszczącego ok. 14.000 widzów, z IV w. p.n.e., który jest genialnym dziełem harmonii i akustyki. Dalej przejazd do Nafplio – niewielkiego, ale uroczego miasta na półwyspie Peloponez, które w starożytności pełniło ważne funkcje jako miasto portowe. Obecnie jest to urokliwy, elegancki kurort. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

04.05.2018

4 dzień Po śniadaniu wycieczka z Diakopto do Kalavrity, połączona z przejażdżką kolejką wąskotorową. która biegnie wąwozem Vouraikos do Kalavrity. Kolorowe łuki skalne, soczysta zieleń, małe kamienne domki, skaliste góry i szemrzący w dole strumień – to widoki z okien kolejki. Dzisiaj ma ona zaledwie 22 km i jest jedną z większych atrakcji Peloponezu. Spacer po  Kalavricie – główna ulica Kalavrity to uroczy deptak, biegnący w cieniu drzew, pośród sklepów, tawern i kafejek. Czas wolny na zakupy „cynamonówki”- bardzo słodkiego  likieru o smaku głównie cynamonowym, z nutą anyżu, nazywanego tentoura. Produkowany jest tylko w tym regionie. Po południu. spacer do klasztoru Mega Spili z IV wieku, który jest miejscem pielgrzymek wiernych do cudownej ikony Marii Panny. Jest to jeden z najstarszych monastyrów jakie zostały udostępnione do zwiedzania. Zbudowany tuż przy wejściu do pieczary o wysokości 60 m., dawał schronienie aż 450 mnichom. Bogactwa monastyru są niezliczone, za najcenniejszą uważa się ikonę Matki Boskiej, której powstanie przypisuje się Św. Łukaszowi.  Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

 

05.05.2018

5 dzień: : Czas wolny nad morzem. Loutraki: nazywane przez starożytnych Greków Therma, to jeden z najsłynniejszych kurortów turystyczno-uzdrowiskowych na Półwyspie Peloponeskim.  Ten kurort ma jedną z najpiękniejszych plaż w Grecji, wzdłuż której znajduje się wspaniała promenada z licznymi kafejkami i sklepami. W mieście znajduje się jedno z największych kasyn europejskich. Kolacja i nocleg w hotelu.

 

06.05.2018

6 dzien: . Wyjazd do  Meteorów – klasztorów „zawieszonych w niebie”, wzniesionych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie w Meteorach czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych  Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Zwiedzanie monastyru. Następnie spacer po urokliwym miasteczku Kalambaka, położonym u podnóża Meteorów. Wizyta w jednej z dwóch największych w Grecji wytwórni ikon. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 

07.05.2018

7 dzień: Przejazd do hotelu w Atenach. Czas wolny na zakup upominków i indywidualne zwiedzanie Aten. Kolacja i nocleg w Atenach.

 

08.05.2018

8 dzień: Rano po śniadaniu przejazd  na lotnisko w Atenach. 08:15 wylot do Polski. Przylot do Krakowa Balice o 9:40.

 

TERMIN : 01.05 – 08.05.2018                      CENA: 2580 ZŁ/OSOBA

 

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach o standardzie **/***.(5 x Lutraki, 1 Meteory, 1 Ateny) Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji.

Transport: samolot (bagaż podręczny i rejestrowany 23 kg, ciepły posiłek na pokładzie) oraz transport lokalny

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.

Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

CENA NIE OBEJMUJE:kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy: Akropol, Muzeum Akropolu, Epidavros, Mykeny, Klasztor Meteory, pociąg turystyczny) przewodnicy lokalni, słuchawki) – orientacyjny koszt: ok. 120 EUR,

dopłaty do pokoju jednoosobowego : 660,00 zł

 

AZ Primapol  ul. Kościuszki 17,  41-300 Dąbrowa Górnicza,

Tel+ 48 32 2623637, e-mail: primapol@primapol.com .pl   www.primapol.eu

Z życia Parafii