Zaproszenie

W niedzielę 10 października papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „KU KOŚCIOŁOWI SYNODALNEMU: KOMUNIA, UCZESTNICTWO, MISJA”. Otwierając ten synod, Papież Pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii, jak we wszystkich innych parafiach, będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przez księdza Proboszcza oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest pan Ireneusz Witas-Tryjański. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi, by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy wspólnie przyglądać się, w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła. Pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się, jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

W konsultacjach wezmą udział nie tylko grupy parafialne. Każdy z nas, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ksiądz Proboszcz, jak i Koordynator są zobowiązani wysłuchać każdego, kto zechce się podzielić swoim doświadczeniem i swoimi przemyśleniami. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić osobiście lub przez parafialny numer telefonu (782 861 074).

Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez księdza Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres mailowy synod@diecezja.sosnowiec.pl bądź dzwoniąc na numer telefonu podany na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w prace synodu w naszej parafii i diecezji. Módlmy się o jego dobre owoce w życiu naszej parafii i całej wspólnoty Kościoła.

Z życia Parafii