Pielgrzymka do Włoch

Nasza parafia, we współpracy z Biurem Podróży Primapol, organizuje we wrześniu 2019 roku 10-dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie wyjazdu są miejsca związane ze św. Franciszkiem, św. Ojcem Pio, św. Ritą i św. Antonim. A także Loreto, Manopello, Rzym i Monte Cassino. Poniżej prezentujemy szczegółowy program pielgrzymki.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godz.19.00 w sali na piętrze kościoła (wejście z tyłu kościoła).

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

 

ALLE CELLE – ASYŻ – ROCCAPORENA – CASCIA – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – PIETRELCINA – SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPELLO – LORETO – PADWA

 

1 dzień – Wyjazd o godzinie 6:00, przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Nocleg tranzytowy na terenie Włoch. (950 km)

2 dzień – Wizyta  w Alle Celle, średniowiecznym klasztorze na odludziu. Zamieszkuje go zaledwie garstka kapucynów, którym erem przekazano na początku XIX wieku. Jedna z cel jest szczególna i w odróżnieniu od pozostałych, objętych klauzurą, dostępna dla zwiedzających. To cela świętego Franciszka znajdująca się w najstarszej części Alle Celle, zachowana w niemal nienaruszonym stanie. Przyszły patron Włoch przebywał tam kilkakrotnie, ostatni raz kilka miesięcy przed śmiercią i, jakoby tam, podyktował swój duchowy testament. Msza Święta. Przejazd do Asyżu. Kolacja i nocleg w hotelu. (430 km)

3 dzień – Pobyt w Asyżu – fascynującym miasteczku w Umbrii, które posiada wzniosłą historię i zajmuje jedno z pierwszych miejsc w świecie pod względem roli religijnej. Wizyta w Bazylice św. Franciszka i Bazylice św. Klary, gdzie w skromnie udekorowanym wnętrzu znajduje się ciało św. Klary. Msza Święta w lokalnym kościele. Spacer po centrum miasta z uwzględnieniem najważniejszych obiektów: Palazzo Comunale, katedry z przepiękną trójkolumnową fasadą i bogato rzeźbionym portalem. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

4 dzień – Śniadanie i przejazd do miejscowości Roccaporena, gdzie urodziła się św. Rita. Msza Święta w Sanktuarium św. Rity. Przejazd do Cascii gdzie złożone jest ciało św. Rity, które od jej śmierci w 1457 roku aż po dziś dzień nie uległo rozkładowi. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg. (330 km)

5 dzień – Po śniadaniu przejazd do Rzymu i Watykanu: przejście do Bazyliki Św. Piotra – miejsca, w którym spoczywają doczesne szczątki pierwszego papieża – Św. Piotra oraz gdzie znajduje się grób i relikwie św. Jana Pawła II. Po południu: zwiedzanie Rzymu: Plac Wenecki, przejście pod najsłynniejszą barokową fontannę świata – Fontannę Di Trevi i dalej na Plac Hiszpański oraz Schody Hiszpańskie, Zamek Św. Anioła, Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (140 km)

6 dzień – Przejazd na Monte Cassino: Klasztor benedyktynów z grobem św. Benedykta i św. Scholastyki, Cmentarz Żołnierzy Polskich. Msza Święta. Przejazd do Pietrelciny – miasteczka narodzin, chrztu i młodości Francesco Forgione (św. Ojca Pio), gdzie średniowieczna torretta urzeka swoją prostotą i pięknem. Każdy, kto zatrzyma się w jej murach, pokonawszy strome schody, które wielokrotnie w ciągu dnia przemierzał obolałymi nogami z pierwszymi ukrytymi stygmatami Ojciec Pio, poczuje obecność jej świętego mieszkańca, a sercem usłyszy szept jego modlitw. Nocleg i obiadokolacja w San Giovanni Rotondo. (350km)

7 dzień – Pobyt w San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie Sanktuarium z miejscowym przewodnikiem, Msza św., nawiedzenie nowej bazyliki i krypty z grobem św. Oca Pio. Przejazd malowniczą trasą do Monte San Angelo. Zwiedzanie świątyni św. Michała Archanioła z grotą, gdzie miało miejsce objawienie Michała Archanioła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień – Przejazd do Manopello, gdzie znajduje się Volto Santo – cudowne oblicze Jezusa Chrystusa. Najstarszy dokument, potwierdzający obecność w tym mieście bezcennej Chusty Weroniki, pochodzi z 1645 roku. Święty o. Pio, który nigdy nie widział obrazu, nazwał Volto Santo z Manoppello – „największym cudem, jaki mamy”. Przejazd do Loreto, największego Sanktuarium Maryjnego w Italii, gdzie głównym punktem jest Święty Domek (wł. Santa Casa di Loreto). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu. (420 km)

9 dzień – Przejazd do Padwy – miasta pielgrzymek, które skrywa doczesne szczątki jednego z najpopularniejszych świętych – św. Antoniego, który, obok św. Franciszka z Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny jest nie tylko patronem Włoch, ale i postacią cieszącą się szczególnym kultem. Zwiedzanie bazyliki św. Antoniego, a w niej kaplicy polskiej pod wezwaniem św. Stanisława. Jest to najważniejsza budowla miasta, a także jeden z najsłynniejszych obiektów sakralnych Włoch. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (240 km)

10 dzień – Wyjazd po wczesnym śniadaniu w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. (920 km)

 

TERMIN : 06.09 – 15.09.2019                     

CENA: 1890 ZŁ/OSOBA

 

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem LUX
  • zakwaterowanie w hotelach, pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami (9 noclegów)
  • wyżywienie: śniadania (9) i obiadokolacje (8)
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

Cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów, usług przewodników miejscowych, wjazdów do miast, słuchawek, opłaty klimatycznej: ok.90 €.

Dopłata do pokoju jednoosobowego : 860,00 zł.

Fundusz Gwarancji Turystycznej (obowiązkowo) : 10 zł

Organizator pielgrzymki:

Parafia p.w. Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej przy współpracy z biurem podróży Primapol.

 

Warunki płatności:

Przy rezerwacji miejsca zaliczka 650 zł + 10 zł FGT, pozostała kwota płatna do 06.08.2019

lub

Płatność ratalna: przy rezerwacji miejsca zaliczka 290 zł + 10 zł FGT. Pozostała kwota w ratach (8 x 200 zł) do końca każdego miesiąca (od końca grudnia 2018 do końca lipca 2019).

_________________________________________________________________________

AZ Primapol 

ul. Kościuszki 17,  41-300 Dąbrowa Górnicza,

Tel+ 48 32 2623637, 694483064

e-mail: primapol@primapol.com.pl  

www.primapol.eu

Z życia Parafii