Sakramenty

CHRZEST

 

Msza św. chrzcielna w naszym kościele jest zazwyczaj (ale nie zawsze) w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych jest w sobotę poprzedzającą chrzest. Nie dotyczy to grudnia oraz miesiąca, w którym przypadają Święta Wielkanocne.Wówczas Msza św. chrzcielna jest w drugi dzień świąt o 13.00. Spotkanie dla rodziców i chrzestnych odbywa się wówczas w sobotę tydzień przed chrztem. W tych miesiącach nie ma Mszy św. chrzcielnej w trzecią niedzielę miesiąca. Możliwe jest także ustalenie innego terminu chrztu. Formalności związanych z sakramentem chrztu należy dopełnić w kancelarii parafialnej najpóźniej na dwa tygodnie przed chrztem. Zgłoszenia dziecka do chrztu może dokonać tylko jego rodzic lub opiekun prawny.

 

więcej informacji

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

 

W sprawach związanych z zawarciem sakramentu małżeństwa w naszej parafii należy kontaktować się z ks. proboszczem. Warto zacząć od ustalenia daty ślubu oraz zasięgnięcia informacji na temat przygotowań i potrzebnych dokumentów. Przygotowanie dla narzeczonych w naszym dekanacie odbywa się w parafii NMP Anielskiej.

 

więcej informacji

POGRZEB

 

W sprawach związanych z pogrzebem można się zgłaszać do parafii także poza godzinami dyżurów w kancelarii. Możliwy jest również kontakt telefoniczny. Termin pogrzebu ustala się na cmentarzu. Prosimy o niezwłoczne poinformowanie parafii o ustalonym terminie. W sprawach dotyczących cmentarza należy kontaktować się z jego administracją.

 

więcej informacji

Z życia Parafii